В Україні вибрані олігархи при владі, а населення не відчуває ніякого покращення – експерт Carnegie

Фото з сайту volynnews

Фото з сайту volynnews

"Вибрані олігархи знаходяться при владі, вибіркове правосуддя використовується, щоб решту олігархів тримати в страху, а вибіркові реформи провадяться лише у випадках, коли збігаються інтереси держави та окремих осіб, або коли тиск зсередини України співпадає з тиском з боку Заходу, плюс вибіркова деолігархізація", – пише у статті на сайті видання New Eastern Europe дослідник аналітичного центру Carnegie Endowment for International Peace Балаш Ярабік.

Разом із тим, як відзначає автор, загроза Україні з боку Росії лишається головною причиною того, чому з таким "вибірковим" станом справ варто миритись Заходу та продовжувати підтримувати Київ.

Ярабік також акцентує увагу на тому, що більшість українців взагалі не відчувають на собі покращення макроекономічної ситуації, "за яку Київ хвалять на Заході".

У статті  Ярабік звертає увагу на деякий прогресс, досягнутий урядом України у стабілізації фінансового становища країни, але зауважує, що на це досягнення накладаються виклики, пов'язані із запровадженням нового податкового кодексу та прийняттям бюджету, а також інші проблеми.

"Реальна заробітна платня з 2014-го року зменшилась вчетверо, а середня заробітна платня впала до $186. За оцінками ООН, 80% українців тепер живуть на менше ніж 5 доларів на день", - пише Ярабік.

Експерт також звертає увагу на те, що влада України не реагує на невдоволення населення належним темпом змін у державі.

"Політика Порошенка, яка полягає у тому, щоб "затикати дірки", не є еквівалентом чіткої політичної стратегії, натомість гарантує безкарність в обмін на політичну вірність. Політичний спадок Євромайдану досі втілився не у реформи країни, а, після інтервенції з боку Росії, у збереження поділу політичної еліти на переможців (більшість) та представників режиму Януковича (меншість). Хоча нова Україна і здійснила однозначний поворот до Заходу, вони лишається настільки ж вибірковою, як і її попередниця", - пише експерт.

Для того, щоб ситуація змінилась, Ярабік радить Заходу також вдатись до селективного підходу та сприяти реформам у ключових для майбутнього України галузях: освіті та комунікаціях.

"Голос Америки"