Подробиці справи екс-мера Чернігова, виправданого після звинувачень у корупції на 5 мільйонів

sokolovЧиновник витратив майже 5 мільйонів гривень з держбюджету на купівлю неіснуючих квартир для жертв Чорнобиля. Про це пише «Перша інстанція».

У недбалому відношенні до бюджетних коштів був звинувачений триразовий мер Чернігова (2002 - 2015) Олександр Соколов. Йому інкримінували ч.2 ст.367 КК України - неналежне виконання службових обов'язків, що призвело до тяжких наслідків для державних інтересів.

У листопаді 2012 року Соколов, від імені виконкому Чернігівської міськради, уклав договір з будівельною компанією «Домобудівник» на придбання 18 квартир для жертв Чорнобильської катастрофи. Як з'ясувалося в результаті розслідування, фірма-забудовник мала значні заборгованості за кредитами, а ступінь готовності будинку, в якому повинні були знаходитися ці квартири, на момент їх продажу становила 22% - хоча за правилами, для укладення такої угоди, ступінь готовності об'єкта не може бути нижче 75%.

У тендері на продаж житла чорнобильцям брали участь два підприємства - «Домобудівник» і «Княгиня Ярославна», але у другої компанії не знайшлося деяких необхідних документів. У результаті «Домобудівник» отримав право на продаж місту своїх віртуальних квартир без конкуренції. На теперішній час квартири так і не побудовані, забудовник збанкрутів, а держбюджет втратив 4,75 млн.

Олександр Соколов своєї провини не визнав і заявив, що вважає звинувачення необґрунтованим, оскільки «діяв відповідно до чинного законодавства та в інтересах громади Чернігова». Про кредитної історії «Домобудівник» він не знав, а перевірити ступінь готовності будинку - не мав повноважень; договір же підписував на підставі документів, поданих забудовником на тендер.

У свою чергу, гендиректор фірми-забудовника (щодо якого відкрито окреме кримінальне провадження) заявив, що не знайомий з нормою про необхідної готовності будівлі на 75%, довідку про таку готовність він в казначейство не подавав - вона була підроблена, а книга вихідної кореспонденції «Домобудівник» - зникла.

Вислухавши всі сторони, суд не знайшов достатніх доказів недбалого ставлення мера до своїх обов'язків, зв'язки між його діями і шкодою для бюджету, і взагалі засумнівався існування цього збитку - оскільки прокурор не надав висновку експерта, який підтверджував би факт збитку саме на зазначену обвинуваченням суму. У підсумку, суд постановив виправдати Олександра Соколова за недостатністю доказів.

За словами прокурора Віталія Мельниченка, вирок є незаконним. Він підкреслив, що звинувачення подасть апеляційну скаргу до Апеляційного суду Чернігівської області.