На Львівщині землевпорядниця подарувала приватникам гектар державних земель на мільйон гривень

Фото 4vlada.com

Фото 4vlada.com

Працівники Управління захисту економіки та слідчого управління Національної поліції України у Львівській області встановили, що землевпорядниця однієї з сільрад на підставі рішення сесії розглядала технічну документацію з відведення у приватну власність громадян 13-ти земельних ділянок загальною площею понад один гектар. При цьому без встановлення фактичного місця розташування ділянки і її цільового призначення посадовець підписала акт встановлення і узгодження зовнішніх меж земельних ділянок, а також власноручно написала та підписала необхідні довідки.

Після цього вона надала пакет підготовлених документів на підпис голові селищної ради. Відповідно актів та довідок, дані земельні ділянки знаходяться в межах населеного пункту, проте реально всі ділянки розташовані за його межами.

Відповідно до земельного законодавства, виділена земля належала до земель державної власності, тому могла надаватись у власність лише відповідним органом виконавчої влади, а не органом місцевого самоврядування.

На підставі фіктивних документів землі держави опинились в руках приватних власників, чим завдано збитків на один мільйон гривень.

У рамках кримінального провадження, відкритого за статтею 367 (службова недбалість) Кримінального кодексу України, накладено арешт на незаконно зайняті земельні ділянки. Слідчим управління посадовцю оголошено про підозру.

Зловмисниці загрожує покаранням у вигляді позбавлення волі на строк від 2-х до 5-ти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років та зі штрафом від 250 до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.

Департамент захисту економіки Нацполіції