Мешканці Конча-Заспи звалили і спалили паркан екс-регіонала

Люди обурені, що колишні можновладці відбирають у них доступ до водойми.

Смітюх паркан

Мешканці селища Конча-Заспа під Києвом повстали проти елітної забудови екс-регіонала.

Обурені люди знесли і спалили будівельний паркан території, яку, за їх словами, належить колишньому нардепу Григорію Смітюху, йдеться в сюжеті ТСН.

Паркан перегородив частину пляжу та врізався у водойму. Біля нього нещодавно з'явився і котлован.

Боротьба людей за заповідні території і вільний доступ до води триває у Кончі-Заспі вже не перше десятиліття.

У 2005 р. у заповідній зоні звів собі розкішний будинок Микола Азаров. Слідом за ним це зробила ціла низка соратників. Суд вирішив, що земля забудовується законно. Елітні поселенці накинули оком і на берегову лінію, розширюючи власні маєтки. Але місцеві жителі відступатися не збираються. Вони готові терпіти паркани не ближче, ніж за 50 м до водної поверхні. Кажуть, так передбачено законом.

"Живучи в Конча-Заспі, в лісі, в зеленій зоні – ми маємо кудись їздити на пляж. Куди? В Гідропарк плавати? У нас забирають останній шматок нашого пляжу!", - обурені жителі.

Торік президент України Петро Порошенко підписав розпорядження про скасування численних пільг мешканцям елітних селищ Конча-Заспа та Пуща-Водиця під Києвом.

 "Понад 40 мільйонів гривень щорічно витрачалося на те, щоб забезпечити комфортне життя сотні людей. Я вважаю, що в умовах військових дій - це аморально", - сказав глава держави. А прокуратура відсудила в родини Шуфричів острів на Дніпрі. Ця земля також знаходилася в Конча-Заспі. У прес-службі нардепа заявили, що земельна ділянка була придбана на вторинному ринку і за наданими документами не була островом.