Суд повернув Гостинному двору статус Пам’ятки національного значення

Гостиный двор до начала реконструкции

Київський апеляційний адміністративний суд, рішенням колегії, повернув Гостинному Двору скасований раніше Кабміном статус Пам'ятки національного значення.

Про це повідомила на своїй сторінці у Фейсбук адвокат і громадська активістка Марина Соловйова

"Колегія суду ретельно вивчивши матеріали справи, прийняла законне та справедливе рішення. Сьогодні Гостиному Двору повернуто статус ПАМ"ЯТКИ НАЦІОНАЛЬНОГО ЗНАЧЕННЯ:
Визнано незаконною та нечинною постанову Кабінету Міністрів України від 15 серпня 2011 року №1380 "Про виключення Гостинного Двору умісті Києві із списку пам'ятників архітектури Української РСР, що перебувають під охороною держави"

Суд зобов"язав Кабінет Міністрів України невідкладно опублікувати резулятивну частину даної постанови у виданні, в якому було офіційно оприлюднено постанову Кабінету Міністрів України від 15 серпня 2011 року №1380 "Про виключення Гостинного Двору у місті Києві із списку пам'ятників архітектури Української РСР, що перебувають під охороною держави". 

Велика подяка Кабінету Міністрів України та особисто Міністру Юстиції Павло Петренко, представник Кабміну відкликав апеляційну скаргу та підтримав позицію киян.
Апеляцію третьої особи (забудовника) суд відхилив, залишив у силі постанову окружного суду.
Друзі, це перемога всіх, хто захищав Гостинний Двір, дякую всім, що ви є...", - написала Марина Соловйова.

Як повідомляв  УНН,  22 грудня 2015 року український Уряд одностайно підтримав позицію Міністерства юстиції і залишив Гостинний двір пам’яткою архітектури.

“Гостинний двір – одна із пам’яток архітектури, яка завжди була об’єктом спокуси для нечистих на руку чиновників”, - заявив міністр юстиції Павло Петренко.

Він розповів, що під час президентства Віктора Януковича цей об’єкт намагалися забрати у держави через позбавлення його статусу пам’ятки архітектури. Але урядом Миколи Азарова було прийняте одіозне рішення – Окружний адміністративний суд міста Києва скасував це рішення.

“Сьогодні український Уряд одностайно підтримав позицію Мін’юсту про визнання даного рішення суду та неоскарження його у вищестоящих інстанціях. Гостинний двір був, є і залишиться пам’яткою архітектури, і жодні з ділків не зможуть його вкрасти”, - зауважив П.Петренко.

Також міністр подякував представникам громадського сектора, які займають активну позицію щодо захисту цього об’єкту.

Нагадаємо, 15 жовтня 2015 року Гостинному двору повторно присвоїли статус пам’ятки архітектури місцевого значення, який відмінили за часів уряду Азарова.