Працівники Департаменту захисту економіки Нацполіції за три тижні викрили 47 посадовців-корупціонерів

KAYDANKIЗ початку року Департамент захисту економіки Національної поліції України та його територіальні Управління викрили 32 хабарників та склали 15 адміністративних протоколів на корупціонерів.

Окрім кримінальної відповідальності, за корупційні діяння передбачена і адміністративна. Працівники ДЗЕ Національної поліції та територіальних управлінь захисту економіки не тільки викривають посадових осіб у вимаганні та отриманні від громадян грошей за вирішення питань, але й контролюють дотримання посадовцями законодавства у сфері запобігання корупції, повідомляє сайт Нацполіції.

Проаналізувавши зібрані матеріали, можна сказати, що серед порушників лідируючі позиції займають голови та депутати сільрад. Основними порушеннями корупційного законодавства є невчасно подані декларації про майно та доходи за звітний період, нарахування посадовцями собі та своїм родичам премій, матеріальної допомоги, а також голосування за надання дозволу на виділення землі на свою користь або на користь своїх рідних.

Таким чином посадовці, як правило, порушують вимоги фінансового контролю щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

Здебільшого викриті у корупційних махінаціях посадовці відповідали за дотримання вимог Закону України "Про запобігання корупції" і мали можливість усунути порушення, але закрили на це очі.

У жовтні 2014 року був прийнятий Закон України "Про запобігання корупції", де чітко визначено перелік посадовців та діянь, за які зазначені особи підлягають притягненню до відповідальності, а також механізм врегулювання конфлікту інтересів.

За порушення вимог фінансового контролю кодексом України про адміністративні правопорушення (КУпАП) передбачено покарання у вигляді штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За статтею 172-7 (порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів) КУпАП покарання у вигляді накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

На даний час всі матеріали скеровано до суду для прийняття законного рішення та притягнення правопорушників до відповідальності.

Департамент захисту економіки Нацполіції