Директор НАБУ спростовує повідомлення про “обмін” Шокіна на мільярд доларів

Віктор Шокін. Фото УНІАН

Віктор Шокін. Фото УНІАН

Директор Антикорупційного бюро Артем Ситник прокоментував інформацію про наявність зв'язку між кредитними гарантіями США і можливою відставкою генерального прокурора України Віктора Шокіна.

Напередодні ЗМІ повідомляли, що США прив'язали надання кредитних гарантій до відставки Шокіна. Зокрема, за інформацією ZN.UA Державний департамент США дав українській владі чітко зрозуміти, що прив'язує надання кредитних гарантій у розмірі 1 мільярда доларів до відставки генерального прокурора України Віктора Шокіна.

"Ця новина з'явилася раніше, ніж ми потрапили на зустріч до Державного департаменту... Так як новина викладена, такої інформації не було", − заявив в інтерв'ю "Голосу Америки" директор Антикорупційного бюро.

Він також додав, що постать генпрокурора не має безпосереднього відношення до створених антикорупційних органів. "Останньою інстанцією по справах, які розслідуються НАБУ, є абсолютно незалежний антикорупційний прокурор", − підкреслив Ситник.

Директор НАБУ також анонсував доведення до суду резонансної кримінальної справи, фігурантом якої є "відома в Україні людина".

"Справи, які вже розслідуються, стосуються заподіяння державі збитків на суму близько 3 мільярдів гривень. Одне з виробництв стосується дуже відомої особи", − підкреслив Ситник.

Він також додав, що буде вважати досягнення результату за даними кримінальними справами першим серйозним успіхом НАБУ. В свою чергу редакція ZN.UA наполягає на перевіреності своїх джерел щодо інформації про прив'язку кредитних гарантій США до відставки Шокіна.

ZN.UA