Яценюк вимагає завершити справу з конфіскації 1,5 мільярда “доларів Януковича”

Віктор Янукович. Фото з сайту "Власти.нет"

Віктор Янукович. Фото з сайту "Власти.нет"

Конфіскація 1,5 мільярда доларів активів колишнього режиму Януковича – це 40 мільярдів гривень у державному бюджеті, за рахунок яких можна збільшити соціальні стандарти, збільшити пенсії й зарплати, наголосив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на нараді щодо антикорупційних розслідувань 21 січня 2016 року.

Як повідомляє департамент інформації та комунікацій з громадськістю секретаріату Кабміну, прем’єр підкреслив, що він особисто та уряд України зверталися до органів прокуратури і правоохоронних органів щодо необхідності завершення справи про конфіскацію близько 1,5 мільярда доларів активів колишнього режиму Януковича, які арештовані рішенням Держфінмоніторингу і судовим рішенням.

Ці кошти, зазначив Яценюк, зараз знаходяться в Україні і розміщені в державних цінних паперах.

"Мова йде про практично 40 мільярдів гривень, які можна відправити до державного бюджету, збільшити соціальні стандарти, збільшити пенсії й зарплати. І нам необхідно спільно поставити ключове завдання – це доведення до суду і конфіскація 1,5 мільярда доларів, які вже арештовані", - наголосив він.

Уряд і Держфінмоніторинг, запевнив Яценюк, повністю відкриті для надання будь-якої додаткової інформації, щоб протягом 2016 року ці кошти були конфісковані.

Глава уряду додав, що відповідний обсяг коштів у 1,5 мільярда доларів вже фактично є частиною Закону України про державний бюджет: "Тобто, це кошти, які ідуть від конфіскату безпосередньо в доходи державного бюджету".

Він також наголосив на необхідності довести до кінця справу щодо коштів, які були виведені колишнім режимом і видавалися під державні гарантії. Зокрема, було порушено низку кримінальних проваджень щодо Державної продовольчої зернової компанії України: "Наше спільне завдання – довести цю справу до кінця і притягнути винних осіб до відповідальності".

У нараді взяли участь міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, міністр юстиції Павло Петренко, керівництво Генеральної прокуратури, Служби безпеки, Національного антикорупційного бюро, Національної поліції, Державної фіскальної служби, Державної служби фінансового моніторингу, Державної аудиторської служби.

Урядовий портал