Як головний “прибиральник” Кернеса виграв на тендері 20 млн грн

Початок року в Харкові був відзначений кількома сумнівними тендерами. Особливо відзначилася фірма "Системи прогресивної очистки", - повідомляє сайт depo Харків.

Харків прибирання 1

Підприємство "Системи прогресивної очистки" пов’язують з головою Адміністрації Ленінського району міста Харкова, депутатом міськради від партії "Відродження" Максимом Мусеєвим. Офіційно ж фірма зареєстрована на Олену Назаренко, директором є Роман Дворник.

Фактично "Системи прогресивної очистки" є правонаступником ТОВ "СПО", яке ліквідовується після того, як засвітилося в кримінальному провадженні, пов’язаному з Парком Горького. До сьогодні ці підприємства мають один на двох номер телефону - (057) 714-05-72, хоча юридичні адреси різні.

Протокол оценки 3

Першозасновником ТОВ "СПО" був Андрій Артеменко, якого вважають сином колишнього начальника рекламного відділу метрополітену Марини Артеменко. Вона працювала, коли метрополітеном керував батько Мусеєва. Тоді ж працював у метрополітені й сам Максим. Зараз Андрій Артеменко обіймає посаду заступника директора комунального "Харківміськліфту".

У 2011-2012 роках власником компанії "СПО" був Євген Криветченко, який очолював Ленінську районну молодіжну громадську організацію "Молоді регіони", одним із керівників всієї організації у Харкові був саме Максим Мусеєв.

Минулого року тендери почала вигравати вже ТОВ "Системи прогресивної очистки". За 2015 рік вони натендерили у комунальних підприємств Кернеса 90 млн грн.

2016 рік лише почався, а комунальники вже відзвітували про дві перемоги "клінерів Мусеєва" на загальну суму понад 20 млн грн. Хоча їх перемога на торгах у Парку Горького під великим питанням через помилки в документації.

13 січня КП "Центральний парк культури та відпочинку ім. Горького" акцептував пропозицію ТОВ "Системи прогресивної очистки" вартістю 10,96 млн грн на прибирання території та споруд парку. Суперником фірми Назаренко виступило СКП "Харківзеленбуд".

Критеріїв було два: ціна та термін оплати. Цікаво й дивно, що ціна була нижчою у приватників: 10,96 млн грн проти 11,6 млн грн, але комунальники запропонували відстрочку платежу 10 днів проти 5. "Системи прогресивної очистки" мали б отримати 75 балів за ціну й 12,5 балів за відстрочку (загалом 87,5 балів), а комунальники - 70,85 балів за ціну й 25 за відстрочку (загалом 95,85 балів). Тобто переможцем тендеру мало стати СКП "Харківзеленбуд", однак стало чомусь ТОВ "Системи прогресивної очистки".

Протокол оценки

Однак із логікою та математикою у керманичів Парку Горького вийшло дивно. Те, що вони виписали у таблиці, не вкладається в жодні рамки й взагалі не пояснює, чому перемога дісталася приватному підприємству "Системи прогресивної очистки".

Можливо, пізніше виявиться, що вони переплутали стовпчики. Але якщо у приватників термін відстрочки виявиться більшим, то питання потрібно вже ставити не тільки організаторам торгів, але й менеджменту "Харківзеленбуду". За логікою, результати цього тендеру мають бути анульовані.

Крім того, "Системи прогресивної очистки" вже встигли виграти й тендер на очистку харківських урн від сміття, що має принести їх бенефіціарам ще 10 млн грн бюджетних коштів.

КП "КВБО" – профільне комунальне підприємство, створене для вивезення побутових відходів – вирішило знову зняти з себе відповідальність за очищення харківських урн від сміття й передала цю функцію приватникам. Таким чином, "КВБО" працює свого роду прокладкою між міським бюджетом та підприємством "Системи прогресивної очистки". Саме "Системи прогресивної очистки" будуть весь 2016 рік очищати харківські вуличні урни від сміття. Згідно тендерної документації обслуговування однієї урни на рік коштує близько 1 тис. грн.

Протокол оценки1

Таким чином, перші два тижні принесли "фірмі з орбіти Мусєєва" понад 20 млн грн в той час, як комунальні підприємства грали з ними в піддавки. Харків’янам залишається насолоджуватися логікою тендерів Харківської міськради часів Кернеса.

На початку року також "порадував" "Харківський метрополітен", який продовжує укладати угоди, що приголомшують своїм марнотратством.

КП "Харківський метрополітен" 14 січня акцептував пропозицію ТОВ "Партнер Трейдинг" щодо постачання залізничних рейок Р-50 на суму 11,22 млн грн. Цей тендер проводився вже не вперше. Минулого разу переможець залишився єдиним учасником, тому торги були скасовані. Цікаво, що з того разу ціна рейок зменшилася на 600 тис. грн, але менше питань до цього тендеру не стало.

Метрополітен купує 255 рейок довжиною 25 метрів і загальною вагою 330 тонн. Таким чином, вартість однієї рейки складе 44030 грн, або 34 000 грн за тонну.

Це значно дорожче від цін, за якими група Ріната Ахметова продає їх залізниці. У жовтні 2014 року "Укрзалізничпостач" придбав у ТОВ "Метінвест-СМЦ" рейки Р-65, подібні рейкам для метрополітену, по 24,38 тис грн/тонна (слід зазначити, що в Інтернеті ціна на нові 25-метрові рейки Р-50, Р-65 стартує від 18 тис. грн за тонну). Таким чином, якби "Харківський метрополітен" закупив рейки за ціною ТОВ "Метінвест-СМЦ", то економія склала щонайменше 3 млн грн.

Але й це ще не все. Участь у торгах планували взяти чотири підприємства, але пропозиції двох дешевших були відхилені. Вже другий раз поспіль організатори відхиляють пропозицію ТОВ "Донецькспецсталь", яка складала 9,51 млн грн. А відхилили, тому що організаторам не сподобалося, що в документації зареєстрованого у Дніпропетровську донецького підприємства одиниці виміру не шт/т, а лише штуки. "Донецькспецсталь" належить Олексію Морщагіну, який близький до екс-нардепа з Луганська Володимира Ландика - того самого, чий син Роман побив дівчину-модель у луганському нічному клубі та зміг уникнути покарання.

Пропозиція дніпропетровського ТОВ "НВП "Техенергопром" Вадима Савушкіна була дешевшою за переможця на кількасот тисяч гривень, але програла через те, що переможець запропонував більшу відстрочку платежу.

Ще одним учасником торгів було ТОВ "Стронг Сейл". Їх пропозиція була дорожчою за переможця. Фірма записана на Андрія Зезюліна, а директором є Віталій Перепелиця. Останній відомий як менеджер декількох підприємств групи "Авантаж" нардепа Анатолія Денисенка.

А переможець метрополітенівського тендера – ТОВ "Партнер Трейдинг" – належить Віктору Бронову. Він відомий як колишній партнер Вадима Сінгуцького у кількох підприємствах.

У свою чергу Вадим Сінгуцький був директором ТОВ "ВСП Констракшн", яка виграє у Харківської міськради тендери на ремонт трамвайних переїздів на сотні мільйонів гривень. Крім того, його син Даніїл отримує підряди від метрополітену на постачання одягу. Цікаво, що й "Партнер Трейдинг" минулого року постачав для харківської підземки одяг, лінзи, канцелярію тощо. Ось такі багатопрофільні контрагенти у метро й головне – стабільні. Не бажає керівництво їх змінювати.

Отже, товар не має значення, коли за нього платить метрополітен. Головне, щоб дорого, та в потрібні кишені.