Справу чернівецької судді, яку підозрюють у хабарництві, передали до суду

Фото: bukpravda.cv.ua

Фото: bukpravda.cv.ua

Генпрокуратура направила до суду обвинувальний акт стосовно заступника голови апеляційного суду Чернівецької області за одержання хабара 5 тис доларів США. Про це повідомляє управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України.

Відділом процесуального керівництва та підтримання державного обвинувачення у кримінальних провадженнях стосовно службових осіб, які займають особливо відповідальне становище, Генеральної прокуратури України затверджено та направлено до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні за підозрою заступника голови апеляційного суду Чернівецької області у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, за фактом вимагання та одержання неправомірної вигоди.

Служительниця Феміди шляхом вимагання одержала від свого колеги - судді одного з місцевих судів Чернівецької області, неправомірну вигоду в розмірі 5 тисяч доларів США за вжиття заходів щодо залишення в силі апеляційною інстанцією винесених ним судових рішень, та неініціювання питання притягнення його до кримінальної відповідальності, що стало б однією з передумов обрання його на посаду судді безстроково.

За вчинення вказаного корупційного злочину передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади строком до 3 років, з конфіскацією майна.

Як "Ні корупції!" вже повідомляв, чернівецька суддя Любов Перепелюк, яка ще у квітні 2015 року була спіймана на гарячому під час отримання частини грошей від колеги-судді за “потрібні дії”, далі продовжує працювати, судити, отримувати зарплатню в Апеляційному суді Чернівецької області. Генпрокуратура та Вища кваліфікаційна рада суддів України відсторонили суддю від роботи тільки на 10 днів за дев'ять місяців.