Представництво громадян у суді прокуратурою під загрозою через відсутність коштів

thumb_95861_news_mУ Державному бюджеті-2016 органам прокуратури не виділили грошей на сплату судового збору, одночасно скасувавши прокурорську пільгу по сплаті такого збору. Точніше, виділили 109 млн грн, а треба 800 млн грн.

Відтак, під загрозою - виконання конституційної функції прокуратури представництва громадян в суді. Скажімо, оскарження земельних актів місцевих рад різних рівнів, які незаконно розпайовують землі.

Про це написала на своїй сторінці у ФБ народний депутат України (БПП) Ольга Червакова.

За її словами, зараз навіть стовідсотково виграшні позови програються, бо прокуратура просить відтермінувати розгляд, поки Кабмін дасть гроші на сплату судового збору, а судді інтерпретують це як зволікання і виносять рішення про відмову.

Виправити ситуацію був покликаний законопроект №2382а, зареєстрований 16 липня. Одначе в жовтні парламент його відхилив «з абсурдними популістськими аргументами, що, мовляв, нічого цим сатрапам силовикам давати гроші на репресивну машину».

«Хто від цього виграє? Популісти, що зекономили три копійки, і корупціонери, шахраї, дерибанники та решали. Наприклад, зараз прокуратура оскаржує незаконне розпаювання 900 га лісу навколо Бучанського Межигір'я. Аби повернути їх громаді, чого вимагають люди, треба заплатити судовий збір. Якщо ні - суд може просто відмовити, і крадії, які видавали незаконні земельні акти, виявляться ні в чому не винними.

Або землі Інституту фізіології рослин і генетики НАН України. Це землі, на яких вирощують зерно для наших насіннєвих станцій. Від цього залежить врожайність, що для аграрної держави, яка експортує зерно, - стратегічно важливо. В корупційний спосіб дослідників позбавили частини цієї землі під Київом. Справи за позовами прокуратури бовтаються в судах з 2009 року. Бо на кону - великі гроші. А тепер вони мають всі шанси взагалі провалитися.

Таким чином, абсолютно очевидно, в чиїх інтересах скасовано прокурорську пільгу на сплату судового збору. Дерибанникам лісів і заповідників навіть нічого не треба робити, їхні інтереси захистив Кабмін», - написала нардеп.