Генпрокуратура закупила у таємничих ФОПів канцтовари на 3 мільйони

Фото: ДТ

Фото: ДТ

Напередодні  Нового року Генеральна прокуратура закупили канцелярські товари у шести приватних підприємців на загальну суму 3,00 млн грн. Про це йдеться в матеріалі Дмитра Гнапа у телепрограмі «Слідство.Info».

Раніше Генпрокуратура ніколи не закуповувала канцтовари на таку суму. У жовтні на їхню закупівлю було витрачено 133 тис грн., у листопаді – 218 тис, а в грудні – вже 3,00 млн. Для останньої закупівлі прокурори обрали дрібних підприємців, у більшості яких не працюють телефони. Крім того, у них немає відповідних видів економічної діяльності. Усі комерсанти, згідно з реєстром, мають право займатися чим завгодно – ремонтом, прибиранням – тільки не торгівлею канцтоварами.

З 6 ФОПів, які отримали гроші від ГПУ, телефон працював тільки в одного - Катерина Пілкіна. Втім, вона не розповіла подробиці закупівлі.

«Досвідчені аудитори стверджують, що купівля канцтоварів – один з найнадійніших способів крадіжки грошей. Піди перевір потім, скільки тих канцтоварів було насправді використано», - йдеться  в матеріалі.

На підприємця Пілкіну Генпрокуратура перекинула двісті двадцять шість тисяч гривень. На її матір – Людмилу Герасименко – двісті сімдесят вісім тисяч. Рекордсмен – ФОП Комлякова, якій дісталося майже півтора мільйона. Її телефон не відповідає, а за місцем реєстрації двері ніхто не відчиняє.

Головний бухгалтер Генпрокуратури, а за сумісництвом ще й начальник управління планово-фінансової діяльності, звітності, контролю та аудиту Людмила Єрхова проблем в таких сумнівних закупівлях не бачить.

У ГПУ також повідомили, що відбір постачальників канцтоварів проводився шляхом телефонного опитування та запиту цінових пропозицій.