Детективи НАБУ викрили суддю, який за хабар хотів виселити людину

суддя21 січня детективи Національного антикорупційного бюро України спільно з працівниками Служби Безпеки України викрили суддю одного з районних судів міста Харків за отримання неправомірної вигоди у розмірі 800 доларів США, про це повідомляється на сайті НАБ.

Посадовець вимагав та отримав вказані кошти за прийняття на користь особи рішень у цивільній справі про примусове виселення мешканців із житлового приміщення. Слідчі дії тривають.

Мова йде про суддю Сергія Лазюка. Раніше «Ні корупції!» писав про нього.  Зокрема, Лазюк присудив двом місцевим активістам 50 годин виправних робіт за вигукування популярних нині слів із народної пісні “Путін – х*йло”.

Активісти повідомляли, що суддя, керуючись ст. 173 КУпАП (“дрібне хуліганство”), міг обійтись попередженням або накладення штрафу у розмірі 51 грн.

Про деталі справи не повідомляють, однак активісти виклали відео з ходи у Харкові, під час якої відбувався спів відомої пісні про Путіна. З ролика видно, що учасники мирної акції масово співають цю пісню.

У 2010 році Лазюк разом із міським головою Харкова Геннадієм Кернесом став переможцем антипремії “Будяк року” за “невиправдане застосування сили до громадян для придушення мирних протестів“

Таку нагороду суддя здобув за присудження 15-ти діб адміністративного арешту двом захисникам Харківського міського парку ім. Горького – Андрію Яварницькому та Денису Чернезі, що дало підстави Міжнародній правозахисній організації “Міжнародна амністія” визнати їх в’язнями сумління.

До того ж, активісти стверджували, що суддя володіє недешевими маєтком та автомобілем. Активісти підозрюють, що гроші на їхнє придбання суддя міг “заробити” завдяки нечесній діяльності.