Ахметов за сприяння керівництва Запоріжжя не доплатив місту 150 мільйонів – нардеп

Рінат Ахметов. Фото УНІАН

Рінат Ахметов. Фото УНІАН

Менеджмент ВАТ "Запоріжсталь" діє у змові із керівництвом міста Запоріжжя, яке підконтрольне олігархові Рінату Ахметову, і не виплачує кошти в рамках пайової участі у розвитку місцевої інфраструктури. Фактично йдеться про умисне ухилення від сплати державних податків, написала на своїй сторінці у Фейсбук нардеп Ірина Суслова.

"Ще одна резонансна справа про те, як підприємство Ахметова не сплатило до бюджету м. Запоріжжя передбачених 150 мільйонів гривень. Справа в тому, що ВАТ "Запоріжсталь", що належить олігархові Рінату Ахметову, проводить у Запоріжжі масштабну реконструкцію, будівництво та переоснащення нежитлових приміщень. Кошторис робіт складає порядку 1,5 мільярда гривень. Відповідно до законодавства, попереднє керівництво міста встановило розмір пайової участі у розвитку інфраструктури міста на рівні 10% від вартості робіт. Проте, нова міська влада не уклала відповідного договору із підприємством, і бюджет міста таким чином недоотримує 150 мільйонів гривень", - йдеться у повідомленні.

Як інформує Ірина Суслова, на останніх виборах міського голови Запоріжжя переміг один зі менеджерів ВАТ "Запоріжсталь" Володимир Буряк.

"Фактично менеджер Ахметова, перебуваючи на посаді міського голови, діє в інтересах олігарха, а не містян", – підкреслює дописувач.

Вона зауважує, що Закон – один для всіх, в тому числі і для олігархів.

"Разом із коллегами-депутатами ми вимагаємо внести оприлюднені факти до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом недбалих дій керівництва ВАТ "Запоріжсталь" та посадових осіб Запорізької міської ради та розпочати досудове розслідування. В першу чергу необхідно притягнути винних осіб до кримінальної відповідальності та відшкодувати завдані місту збитки", – резюмує дописувач.

Депутатське звернення у "справі Ахметова" до прокуратури Запоріжжя

Депутатське звернення у "справі Ахметова" до прокуратури Запоріжжя

Довідка "Ні корупції!"
Як повідомляли ЗМІ, "Запоріжсталь" інтегрується до групи "Метінвест", основними акціонерами якої є ПрАТ "Систем Кепітал Менеджмент" Ріната Ахметова (71,24%) і група компаній "Смарт-холдинг" Вадима Новинського (23,76%).

Сайт ПАТ "Запоріжсталь" інформує, що підприємство посідає одне із провідних місць у металургійній галузі України й входить до складу найбільшої гірничо-металургійної компанії - групи "Метінвест".

"Запоріжсталь" виробляє сталевий гарячекатаний рулон і лист, холоднокатаний лист і рулон з вуглецевих, низьколегованих сталей, гнутий профіль, а також сталеву стрічку й чорну жерсть. Продукції підприємства реалізується на внутрішньому й зовнішньому ринках, надходить до більш ніж 50 країн світу (Росія, Туреччина, Італія, Польща, Сирія, Ізраїль, Болгарія, Ефіопія, Нігерія та інші).

В 2015 році комбінат виробив 3807,8 тыс. тонн чавуну, 3979,5 тыс. тонн сталі й 3354,0 тыс. тонн прокату.