За хабар у 1,5 мільйона чиновника не посадили за грати

судКолегія Бориспільського міськрайонного суду Київської області на чолі з суддею Катериною Тумановой покарала чиновника, який погорів на хабарі в 1,43 млн грн. випробувальним терміном. Про це пише «Перша інстанція».

За таке щедру винагороду колишній в.о. начальника відділу архітектури та містобудування Бориспільської держадміністрації Євтушенко С.М. пообіцяв забудовнику надати важливі дозвільні документи - містобудівні умови і обмеження на будівництво комплексу багатоквартирних житлових будинків на ул.Погребняка та вул. Хаврука в селі Чубинському Великоолександрівської сільради Бориспільського району Київської області.

Забудовник неодноразово звертався до чиновника з проханням видати дозвільні документи на будівництво. Але керівник відділу архітектури йому відмовляв, оскільки 11-поверхові будинки, які пропонувалося побудувати на вул. Погребняка в Чубинському, не відповідають містобудівної документації, а детальний план території на вул. Хаврука взагалі не був розроблений.

Проте, чиновник вирішив нажитися на планах настроювача, запропонувавши оформити всі необхідні для будівництва документи за хабар в 1,43 млн грн. Забудовник погодився.

Папери начальник відділу оформляв прямо в ресторані в селі Чубинське. Скориставшись комп'ютером адміністратора ресторану, він склав містобудівні умови і обмежень забудови зазначених земельних ділянок.

«В порушення посадових інструкцій та Положення про відділ містобудування області», чиновник підписав весь пакет документів, не маючи на це повноважень, а потім доручив своєму знайомому відвезти документи в Бориспільську райадміністрацію для реєстрації в журналі видачі містобудівних умов. Вже скоро чиновнику привезли зареєстровані документи, які він передав забудовникові, а натомість отримав обіцяні 1,43 млн грн.

Довести злочинну оборудку до кінця завадили співробітники СБУ. Вони вилучили зі службового автомобіля підприємливого чиновника поліетиленовий пакет з грошима і затримали хабарника.

На суді корупціонер повністю визнав свою провину і розкаявся. Суд призначив йому покарання у вигляді трьох років позбавлення із забороною на два роки обіймати державні посади. Однак замінив покарання трьома роками випробувального терміну.