Прем’єр-міністр розповів, як донецька фірма ледь не вкрала з бюджету півмільярда

pachky_3Кабінет міністрів України розпочинає службове розслідування щодо виграшу тендеру так званих кіотських грошей фіктивною фірмою, сліди якої ведуть до Донецька.

Про схему, за якою неіснуюча фірма виграла тендер на майже півмільярда гривень, прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк розповів на засіданні уряду 20 січня 2016 року.

Яценюк пояснив, що йдеться про освоєння коштів Кіотського протоколу.

"Доволі тривалий час приймалось рішення про те, як прозоро і чесно освоїти кошти Кіотського протоколу. В кінці минулого року ми вирішили провести чесний і прозорий тендер, щоб придбати елементи зовнішнього вуличного освітлення і зменшити енергоспоживання в країні", — зазначив прем’єр.

Тендер на освоєння 480 мільйонів гривень проводила Державна компанія "Українські екологічні інвестиції", а виграла його компанія з назвою "Агротехбуд".

Яценюк нагадав, що 30 грудня 2015-го року на розгляд уряду була внесена постанова зробити попередню оплату на компанію "Агротехбуд" у розмірі до 75% від всієї суми. Тобто, дати можливість здійснити попередню оплату на суму приблизно 400 мільйонів на придбання нових енергоефективних елементів освітлення, уточнив він.

За збігом обставин саме 30 грудня з’ясувалось, що компанія "Агротехбуд" зареєстрована у приватній квартирі і ніколи не займалась жодних видом діяльності, заявленим при поданні тендерної документації, а директор і власник компанії змінився буквально за кілька днів до проведення тендеру — ним стала особа, зареєстрована у Донецьку.

Після перевірки проведення тендеру з’ясувалось, що суб’єкт підприємницької діяльності, який у ньому переміг був фіктивним, так само, як і директор.

"400 мільйонів гривень просто хотіли вкрасти і вкрали би", — емоційно зауважив прем’єр.

За цією справою Фіскальна служба порушила кримінальне провадження, а Кабмін почав службове розслідування.

"Ми як уряд будемо не просто сприяти розслідуванню цієї справи, а й відправимо всіх чиновників в Антикорупційне бюро, щоб вони давали покази і свідчення — починаючи з посадових осіб Мінекології та закінчуючи кожним чиновником, що брав участь у схемі щодо виграшу тендеру фіктивною компанією", — запевнив Яценюк.

"24 канал"

Довідка "Ні корупції!"
Як ми повідомляли, прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк ініціює 21 січня 2016 року зустріч генерального прокурора України, глави Міністерства внутрішніх справ, СБУ, Національної поліції, нового антикорупційного прокурора і міністра юстиції, щоб передати їм першочергові справи проти корупціонерів.

"Як прем’єр-міністр я прошу і ініціюю зустріч генерального прокурора, глави МВС, Національної поліції, голови СБУ, нового антикорупційного прокурора, міністра юстиції, щоб передати від імені уряду України перелік кримінальних проваджень, які, на нашу думку, вимагають негайного розслідування і притягнення корупціонерів до відповідальності", – заявив А. Яценюк на засіданні Кабінету міністрів в Києві 20 січня 2016 року.

"У першу чергу, хотілося б підкреслити, що не розслідувана практично жодна афера Януковича і колишнього режиму. Заарештовані гроші продовжують залишатися на рахунках. А минуло два роки", – додав прем’єр-міністр.

Раніше ми також інформували, що близько 500 мільйонів гривень, отриманих від японських компаній у результаті продажу квот Кіотського протоколу, намагаються розікрасти через участь у тендерах фіктивних фірм.

"Кошти Кіотського протоколу – це ті гроші, які Україна отримала внаслідок продажу наших квот із викидів в атмосферу, які ми продали японським компаніям. Сума таких невикористаних коштів становила близько 100 мільйонів євро, що за нинішнім курсом близько 2,5 мільярдів гривень. І ця сума до сьогоднішнього дня не використана. Тобто, уряд за півтора року не спромігся їх ефективно використати", – повідомляв позафракційний народний депутат, член партії "Воля" Юрій Дерев’янко на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна"  29 грудня 2015 року.