Недбалість львівської землевпорядниці обійшлася бюджету в 500 тисяч гривень

Фото 4vlada.com

Фото 4vlada.com

Як встановили працівники Управління захисту економіки Національної поліції у Львівській області, землевпорядник однієї з сільських рад Кам’янко-Буського району підписала акти встановлення і узгодження меж для чотирьох земельних ділянок, в які було внесено недостовірні дані щодо їх розташування.

51-річна чиновниця без неналежного розгляду технічної документації, без встановлення фактичного місця розташування ділянок та їх цільового призначення, не переконавшись у тому, що ділянки дійсно знаходяться в межах села та можуть бути використані для будівництва житлових будинків, завірила акт встановлення та узгодження меж цих земельних ділянок.

Також землевпорядник виготовила та надала на підпис сільському голові викопіювання з індексної карти, згідно з якими ці ділянки знаходяться у межах села та можуть відводитись для обслуговування житлового будинку і господарських будівель. У подальшому 1 гектар земельних ділянок був неправомірно вилучений та переданий у власність громадян.

Як з’ясували правоохоронці, насправді вказані ділянки належать до земель запасу сільськогосподарського призначення та знаходяться за межами населеного пункту й не могли надаватись у власність органом місцевого самоврядування. При цьому, відповідно до положень ст.38 Земельного кодексу України, вказані ділянки також не могли надаватись для потреб житлової забудови. Таким чином, державі було завдано збитків на загальну суму півмільйона гривень.

Землевпоряднику оголошено про підозру у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.367 (службова недбалість) КК України. Санкція статті передбачає покарання – штраф або арешт на строк від трьох до шести місяців, або позбавлення волі на строк від двох до чотирьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Відділ комунікації ГУ Нацполіції у Львівській області