Громадські організації не отримали коштів, передбачених для них чиновниками

20150702162930Громадські організації Київщини не отримали жодної копійки в рамках реалізації обласної Програми сприяння розвитку громадянського суспільства на 2012-2015 роки.

У документі, зокрема, було передбачено спільні заходи чиновників з громадськими активістами, передбачалося фінансування проектів громадських організацій, а також було заплановано проведення обласного конкурсу програм і проектів громадських організацій з наданням фінансової підтримки переможцям конкурсу.

Про це «Ні корупції!» повідомили в Київській обласній державній адміністрації.

Водночас чиновники з облдержадміністрації не назвали, які саме заходи в рамках Програми все ж таки були проведені, профінансовані та на яку суму. Лише зазначили, що загальна потреба в коштах для виконання заходів, передбачених Програмою, з 2012 по 2015 роки включно становила 1 655,0 тис. грн. (при цьому на сайті КОДА в офіційному тексті Програми фігурує інша сума - 1765,0 тис. грн. – авт.)

1
«Питання щодо фінансування проектів громадських організацій, які було б розроблено у рамках заходів, визначених вищезазначеною програмою, взято до відома та врахування департаментом фінансів Київської обласної державної адміністрації.

Разом з тим варто зауважити, що заходи, передбачені вищезазначеною Програмою на відповідні роки, не було профінансовано, громадські організації підтримку не отримували», - повідомив "Ні корупції!" в. о. начальника управління забезпечення доступу до публічної інформації КОДА О. Євстратов.

Згідно з програмою, зокрема, передбачалось:

- фінансова підтримка кращих суспільно корисних програм і проектів інститутів громадянського суспільства, підтримки різноманітних форм місцевої демократії;

- створення сприятливих умов для статутної діяльності і розвитку мережі інститутів громадянського суспільства;

- забезпечення участі представників інститутів громадянського суспільства у формуванні та реалізації державної і регіональної політики;

- адаптація нових форм участі громадян у обговоренні питань місцевого значення та підвищення громадянської активності;

- створення належних умов для участі молоді у реалізації молодіжної політики в області;

- популяризація кращих практик діяльності громадських організацій тощо.

Від реалізації програми очікували таких результатів:

- підвищення рівня взаємної довіри та взаємодії між органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та інститутами громадянського суспільства;

- збільшення кількості зареєстрованих інститутів громадянського суспільства на території області;

- пропозиції громадських лідерів щодо вирішення питань розвитку області;

- підвищення рівня довіри населення до громадських організацій області та підтримка суспільно корисних ініціатив;

- запровадження громадського контролю за діяльністю органів виконавчої влади, органами місцевого самоврядування;

- якість, адресність суспільно корисних проектів, що реалізуються інститутами громадянського суспільства за рахунок коштів обласного бюджету тощо.

Визнаючи провальне фінансування громадських організацій в рамках Програми на 2012-2015 роки, у КОДА зазначили, що активісти ймовірно зможуть отримати гроші на бюджетне фінансування своїх проектів у рамках Програми розбудови громадянського суспільства вже у 2016 році.

«На даний час розроблено проект Національної стратегії розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016 -2020 роки, яку планується затвердити указом Президента України. Після цього, на виконання вищезазначеного документу буде розроблена відповідна програма на рівні області», - повідомили у КОДА.

Нагадаємо, що 31 липня 2012 року на сесії Київської обласної ради прийнято обласну Програму сприяння розвитку громадянського суспільства на 2012-2015 роки на виконання Указу Президента № 212/2012 Про Стратегію державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні та першочергові заходи щодо її реалізації.

Головна мета Програми – зробити так, щоб влада і громадськість навчилися чути один одного для ефективної співпраці разом. Документ передбачав фінансову підтримку відповідних проектів та програм громадських організацій, спрямованих на вирішення проблем життєзабезпечення області та окремих категорій населення.

Раніше «Ні корупції!» вже аналізував виконання «Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства Львівської області на 2013 – 2016 роки». Тоді, у першому півріччі 2013 року, львівські обласні чиновники залишили фактично у спокої розвиток громадянського суспільства в області, не профінансувавши жодного з проектів (наголос у цій Програмі, а, відповідно, і фінансування, робилися на власному піарі чиновників у місцевих ЗМІ та фінансування підконтрольних ЗМІ – авт.)

Виходячи з двох таких прикладів – аналізу «Програми сприяння розвитку громадянського суспільства на 2012-2015 роки у Київській області» і «Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства Львівської області на 2013 – 2016 роки» - розвиток громадянського суспільства в інтерпретації чиновників і за бюджетний кошт поки що залишається лише на папері.

Валентина Новицька, «Ні корупції!»