Четверо суддів Одеської області підозрюються в корупції

суд молотокНаціональне антикорупційне бюро розслідує кримінальну злочину за фактом вимагання суддею Котовського районного суду Одеської області Сергієм Фабіжевскім. Пособниками злочину, на думку слідства, можуть виявитися син Фабіжевского і ще троє суддів з Одеської області, пише «Перша інстанція».

З квітня по липень 2 015 суддя Котовського районного суду Одеської області Сергій Фабіжевскій вимагав хабар за сприяння у розгляді цивільної справи.

Як наголошується в документах, для «сприяння у розгляді цивільної справи» Фабіжевскій привернув сина - помічника судді Апеляційного суду Одеської області Володимира Фабіжевского.

Як сказано в матеріалах слідства, в ході досудового розслідування також отримані дані про можливу змову і незаконного сприяння в розгляді судових справ та вчиненні інших злочинів суддями Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області Наталією Чебан, суддею Котовського районного суду Одеської області Наталією Бондаренко, суддею Котовського міськрайонного суду Одеської області Катерини Драгомерецкой.

Слід зазначити, що влітку, Вища кваліфікаційна комісія суддів розглядала дисциплінарну справу, відкрите щодо судді Сергія Фабіжевского за зверненням голови правління ВАТ «Банк Петрокоммерц-Україна».

Останній звернувся в комісію два роки тому зі скаргою на прийняття «завідомо неправосудного рішення по справі № 505/1690/14-ц», що нібито спричинило суттєві наслідки для банку і сприяло ухиленню від відповідальності боржника за кредитними зобов'язаннями.

Крім того заявник посилався на інші заочні рішення, прийняття яких спричинило негативні наслідки для Банку, і вважав, що в роботі судді мають місце системні порушення чинного законодавства

Рішенням ВККСУ до Фабіжевскому було застосовано дисциплінарне стягнення у вигляді догани.