СБУшник вимагав 50 тисяч доларів у єпископа Московського патріархату

сбуСБУшник вимагав у священнослужителя 50000 доларів за мовчання про деталі його особистого життя. Про це пише «Перша інстанція» з посиланням на ухвалу апелляціонного суду Одеської області від 23 грудня 2015 року.

Під вартою опинився полковник, заступник начальника головного відділу захисту національної державності УСБУ в Одеській області. Виходячи з матеріалів досудового слідства, СБУшників стали відомі «деякі особисті обставини життя і церковної служби єпископа», вікарія Одеської єпархії УПЦ МП, намісника Свято-Іверського чоловічого Одеського монастиря Діодора.

Разом зі своїм заступником, полковник вимагав від єпископа 50000 доларів за збереження таємниці і знищення компрометуючих матеріалів. А в разі несплати - погрожував зрадити інформації розголосу та ініціювати кримінальне переслідування.

Єпископ передав полковнику необхідну суму, і вже на наступний день того пред'явили підозру в правопорушення за ст. 368 ч.4 КК України. Мірою запобіжного заходу суд обрав висновок на 2 місяці з заставою в 2000000 гривень.

В апеляційній скарзі підозрюваний просив обрати іншу міру, не пов'язану з арештом, і зменшити суму застави, оскільки, згідно з довідкою про доходи самого полковника і його дружини, така сума є для них непомірною.

Однак, враховуючи особливо тяжку ступінь злочину, а так само те, що підозрюваний все ще має доступ до службових документів, знищення яких може перешкодити розслідуванню, суд у задоволенні скарги відмовив.