Порошенко звільнив суддю Родіона Кірєєва, який посадив Юлію Тимошенко

Р.Кірєєв. Фото з сайту atn.ua

Р.Кірєєв. Фото з сайту atn.ua

Президент України Петро Порошенко звільнив від посад чотирьох суддів, зокрема, суддю Печерського районного суду Києва Родіона Кірєєва. Відповідний указ №10/2016 від 18 січня 2016 року опубліковано на сайті глави держави.

Кірєєв, за висновком Вищої ради юстиції, під час розгляду кримінальної справи за обвинуваченням Юлії Тимошенко безпідставно змінив запобіжний захід з підписки про невиїзд на утримання під вартою, чим допустив довільне і незаконне позбавлення її свободи. Ці дії судді Кірєєва "призвели до порушення основоположного права людини на свободу і служили підставою для винесення Європейським судом рішення проти України, що завдало шкоди авторитету судової влади і держави Україна", повідомляє "РБК-Україна".

Також звільнена суддя Червонозаводського районного суду Харкова Олена Васильєва, за рішенням якої було притягнуто до адміністративної відповідальності учасників акцій протесту 19 лютого 2014 року в обласному центрі.

Віталій Литвинов звільнений з посади судді Оболонського районного суду Києва за необґрунтоване рішення щодо активіста Евромайдана в січні 2014 року.

Серед звільнених - суддя Ленінського районного суду Луганська Олексій Золотарьов, який у лютому 2013 року прийняв чотири неправові рішення щодо права власності на трубопроводи, що знаходяться на землях Слов'яносербського, Сватівського та Білокуракинського районів Луганської області. В результаті часткового демонтажу трубопроводів сталося руйнування меліоративної системи.

Суддю Родіона Кірєєва, який виніс вирок лідеру "Батьківщини" Юлії Тимошенко, в липні 2014 року Міністерство внутрішніх справ України оголосило в розшук.

"РБК-Україна"

Довідка "Ні корупції!"

Як повідомлялося раніше, 5 листопада 2015 року Вища рада юстиції прийняла рішення про внесення подання про звільнення за порушення присяги Кірєєва Родіона Володимировича з посади судді Печерського районного суду міста Києва.

За результатами засідання Голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк зазначив, що рішення ВРЮ ґрунтується на висновках Європейського суду з прав людини у справі "Тимошенко проти України". "Це відкриває шлях до вирішення питання про відповідальність усіх суддів, у діях яких рішеннями ЄСПЛ було констатовано порушення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод", – сказав Голова ВРЮ.

Нагадаємо, що 5 серпня 2011 року Печерський районний суд м. Києва виніс постанову про зміну щодо підсудної Юлії Тимошенко запобіжного заходу з підписки про невиїзд на тримання під вартою. Постанову мотивовано тим, що "підсудна відмовлялася відповідати на запитання суду, зокрема повідомити адресу місця проживання, чим перешкоджала встановленню обставин у справі, а також запізнювалася на судові засідання, виявляла публічні прояви неповаги до суду, тому суд дійшов висновку, що, перебуваючи на волі, підсудна може ухилитись від правосуддя та виконання процесуальних рішень".

Доповідач із цього питання, член ВРЮ Н.Волковицька зазначила, що Європейський суд встановив: тримання підсудної Тимошенко Ю.В. під вартою було свавільним та несумісним із цілями пункту 1 статті 5 Конвенції, оскільки суд виніс постанову від 5 серпня 2011 року про зміну запобіжного заходу без достатніх правових підстав.