Корупціонери на Черкащині назловживали за рік на понад мільйон гривень

shtraff-korupcija-groshi2015 року в Черкаській області на корупційній діяльності попалися 55 чиновників: 12 державних службовців, 4 посадові особи місцевого самоврядування, 11 працівників органів внутрішніх справ, 3 податківця, 6 посадових та службових осіб інших органів державної влади, 19 осіб, які виконують організаційно-розпорядчі чи адміністративно-господарські обов’язки в юридичних особах приватного права. Про це повідомили у прес-службі прокуратури області.

"Протягом 2015 року судами постановлено 25 обвинувальних вироків стосовно 30 осіб, з яких 6 осіб засуджено до позбавлення волі, 2 - до арешту, 13 особам призначено покарання у вигляді позбавлення волі із застосуванням ст. 75 КК України та 9 осіб засуджено до штрафу", - зазначає Світлана Андрійченко, прес-секретар прокурора Черкаської області.

Переважна більшість корупційного криміналу в області - це хабарництво - 27 випадків, за ним у рейтингу - зловживання службовим становищем - 14 справ. Також протягом року правоохоронці зафіксували 7 проступків привласнення та розтрати службовими особами майна та інші корупційні правопорушення.
Як зазначають у прокуратурі Черкаської області, сума завданих кримінальними корупційними правопорушеннями збитків становить 1 037,9 тис. грн., із яких 730,3 тис. грн. відшкодовано.

Також протягом минулого року в області скерували до суду 87 протоколів про адміністративні корупційні правопорушення.

За результатами розгляду протоколів суди оштрафували 73 корупціонерів: чотирьох державних службовців, 38 депутатів сільських, селищних, міських, районних рад, 10 посадових осіб місцевого самоврядування, двох податківців, шість працівників кримінально-виконавчої служби, сім осіб, які виконують організаційно-розпорядчі чи адміністративно-господарські обов’язки та інших службовців.
Сума накладених штрафних санкцій склала 40 тис. грн.