Сквирська райрада дозволила фото- та відеозйомку лише акредитованим журналістам

ФотозйомкаНовообрана Сквирська районна рада Київської області під головуванням Василя Гриші (представник “Блоку Петра Порошенка”) внесла зміни до Регламенту райради, згідно з якими лише акредитовані представники ЗМІ можуть проводити відео- та фотофіксацію пленарного засідання. Таке рішення Сквирська райрада ухвалила 7 грудня 2015 року.

Так, у статті 4 першого розділу регламенту зазначено, що діяльність районної ради, її органів  здійснюється відкрито і гласно, у сесії ради, засіданнях її органів можуть брати участь, зокрема, засоби масової інформації.

“Фото та відео фіксаж можуть здійснювати тільки акредитовані засоби масової інформації або за окремим рішенням ради”, - йдеться у регламенті райради.

Як повідомили ІМІ місцеві журналісти, за ці зміни до регламенту проголосували представники політичних сил, які на всеукраїнському рівні декларують власну відкритість, відстоюють права громадян та свободу слова. Серед них ВО “Батьківщина”, “Блок Петра Порошенка” та представники партії УКРОП у Сквирському районі.

“Мовчки спостерігав за цим беззаконням і голова Сквирської райдержадміністрації Руслан Лінда, який є представником Президента України у Сквирському районі та зобов’язаний забезпечувати дотримання законодавства та Конституції України на ввіреній йому території. Навіть під час правління "Партії регіонів" її представники на Сквирщині не додумались обмежувати права журналістів”, - зазначають місцеві журналісти.

Як повідомляв ІМІ, органи місцевого самоврядування не мають права забороняти журналістам відвідувати засідання, а акредитація - це процедура для спрощення роботи журналістів, а не обмеження, і її відсутність не може бути причиною недопуску представників ЗМІ. Про це нагадали юристи ІМІ у зв'язку з тим, що новосформовані міські ради по всій Україні почали масово обмежувати доступ журналістів на відвідування засідань. Зокрема, такі випадки стали відомі у грудні 2015 року у Маріуполі, Миколаєві, Запоріжжі і Луцьку.

Умисні дії, спрямовані на перешкоджання законній професійній діяльності журналістів, можуть розцінюватись як злочин, передбачений частиною 1 статті 171 Кримінального кодексу України, що тягне за собою відповідальність у вигляді штрафу до 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або арештом на строк до 6-ти місяців або обмеженням волі на строк до 3-х років.

ІМІ