Підсудний вибачився за погрози перед журналістом “Преступности.НЕТ”. Суд закрив справу

Лохматов а 1Обвинувачений у перешкоджанні журналістській діяльності кореспондента “Преступности.НЕТ” Андрія Лохматова житель Миколаєва Олександр Кір'янов вибачився перед журналістом, після чого суд звільнив його від кримінальної відповідальності. Таке рішення Центральний районний суд Миколаєва ухвалив 15 січня, повідомляє “Преступности.НЕТ”.

У ході засідання адвокат підсудного Майя Фуртатова подала суду клопотання, в якому просила закрити кримінальне провадження і звільнити Кір'янова від кримінальної відповідальності у зв'язку з тим, що він примирився з потерпілим. Крім того, у клопотанні зазначено, що у зв'язку з тим, що Кір'янов скоїв злочин невеликої тяжкості, а також з тим, що раніше він не судимий і притягується до кримінальної відповідальності вперше, згідно статті 46 Кримінального кодексу України, він може бути звільнений від відповідальності у випадку, якщо сторони дійдуть згоди щодо примирення.

Журналіст Андрій Лохматов у засіданні підтвердив, що він з обвинуваченим примирився, оскільки останній попросив у нього вибачення і визнав, що вчинив неправильно.

Прокурор Іван Хомик не заперечував проти ухвалення даного клопотання, надавши суду також підтвердження того, що Кір'янов раніше не судимий і на обліку в психіатричній лікарні і неврологічному диспансері не перебуває.

У результаті суддя Сергій Медюк виніс постанову, згідно з якою кримінальне провадження стосовно Олександра Кір'янова за статтею 171 Кримінального кодексу України закривається, а сам обвинувачений звільняється від кримінальної відповідальності.

“У зв'язку з тим, що обвинувачений Кір'янов звернувся до мене з вибаченнями, з проханням пробачити його і примиритися, я не відмовив, оскільки спочатку говорив, що ми не бажаємо йому якогось покарання, що не жадаємо крові, помсти. Наша головна мета - показати, що за перешкоджання журналістській діяльності є кримінальне покарання... Я вважаю, що він вже отримав покарання. Він сам казав, що йому “не солодко” від того, що про нього пишуть, що його засуджують, що йому довелося постати перед судом у якості обвинуваченого. Він сказав, що усвідомив, що надалі цього повторювати не буде. Нам цього достатньо. Не думаю, що від наявності у нього судимості він стане добрішим. А так, сподіваюся, що людина ... і всі інші, хто повторює подібне або матиме намір зробити, будуть розуміти, що в цій країні все ж є закон, є суд, і що такі справи доводяться до суду”, - прокоментував рішення Андрій Лохматов.

Лохматов а 2

Як повідомляв ІМІ, в ніч з 9 на 10 липня 2013 року в Миколаєві під час затримання працівниками ДАІ водія автомобіля-позашляховика Range Rover, який не зупинився на вимогу інспекторів, п'яний чоловік, пасажир цього автомобіля,  погрожував фізичною розправою журналістам “Преступности.НЕТ” Андрію Лохматову та Анатолію Чубаченку за зйомку з місця подій. П'яний чоловік показав посвідчення працівника виконкому Миколаївської міської ради на ім'я Олександра Кір'янова.

17 липня 2013 року прокуратура Миколаєва відкрила кримінальне провадження за ч.1 ст.171Кримінального кодексу України.

19 липня 2013 року Анатолій Чубаченко та Андрій Лохматов були опитані слідчим Слідчого управління Миколаївського міського управління міліції в якості потерпілих у рамках кримінального провадження, яке було відкрито за фактом публікації в ЗМІ.

Проте згодом начальник слідчого відділу Центрального райвіділу міліції Миколаєва Олександр Єжалов закрив кримінальне провадження за ч. 1 ст. 171 ККУ.

Після оскарження його постанови справа була поновлена, але згодом вдруге була закрита вже іншим слідчим.

24 березня 2015 року втретє миколаївська міліція закрила кримінальне провадження за статтею 171 Кримінального кодексу України за фактом перешкоджання журналістам інтернет-видання “Преступности.НЕТ” Андрію Лохматову і Анатолію Чубаченко. Також справу було закрито вчетверте.

Андрій Лохматов оскаржив у суді постанову слідчого міського управління міліції Миколаєва А.Куратьова про закриття кримінального провадження за статтею 171 Кримінального кодексу України за фактом перешкоджання йому та колезі Анатолію Чубаченку Олександром Кір’яновим.

2 вересня 2015 року суддя Центрального райсуду Миколаєва Дмитро Тишко задовольнив скаргу Андрія Лохматова, скасувавши постанову слідчого про закриття провадження.

ІМІ