На Луганщині СБУ викрила схему викрадення з бюджету 280 мільйонів гривень

GROSHIСпівробітники Служби безпеки України спільно з Луганською військово-цивільною адміністрацією запобігли незаконному відшкодуванню з державного бюджету майже 280 мільйонів гривень за начебто надані послуги з водопостачання.

Представники компанії, яка раніше надавала послуги з водопостачання на Луганщині, подали документи на відшкодування різниці в тарифах у розмірі 280 мільйонів гривень за 2008-2013 роки на підставі того, що, відповідно до чинного українського законодавства, підприємства-постачальники комунальних послуг мають право на отримання з бюджету держави компенсації, якщо їх фактичні витрати перевищують затверджені тарифи.

Співробітники спецслужби у ході перевірки з’ясували, що використовувалася раніше випробувана схема: підприємство існує тільки на папері, компанія фізично не знаходиться за місцем своєї реєстрації на території, контрольованій Україною, не здійснює виробничої діяльності та не має штату працівників. Керівник комерційної структури перебуває на окупованій території, інтереси фірми представляє інша особа за довіреністю, яка має ознаки фіктивності. При цьому підприємство фактично контролюється російською фінансово-промисловою групою, а його кінцевими власниками є комерційні структури, зареєстровані в офшорних зонах.

За оперативною інформацією, у разі отримання компенсації частина коштів надійшла б на рахунок фірми, зареєстрованої у "ЛНР", яка також сплатила б "податки" до бюджету терористичної організації.

СБ України поінформувала керівництво Луганської обласної військово-цивільної адміністрації про шахрайську схему. Спільними діями перерахування коштів було блоковано, підприємству офіційно відмовлено в отриманні бюджетних коштів.

Прес-центр СБУ

Довідка "Ні корупції!"
Про схеми, коли гроші з держбюджету розкрадають структури “ЛНР”, вже повідомляла Служба безпеки України.

Так, співробітники спецслужб у Луганській області в січні 2016 року припили діяльність фейкової профспілкової організації "ЛНР", яка привласнювала внески працівників з районів, підконтрольних українській владі.

Наприкінці 2014 року посадовці однієї з луганських обласних галузевих профспілок перереєстрували свою організацію на українській території. При цьому фізично чиновники профспілки залишилися на окупованій території і паралельно створили фейкову "ЛНР-івську" організацію.

Весь цей час рядові члени профспілки, які працювали у вільних районах Луганщини, продовжували сплачувати внески на рахунок, що контролювався псевдо-керівництвом.

Співробітники спецслужби встановили, що лише упродовж 2015 року з рахунків профспілки були зняті та готівкою вивезені до "ЛНР" понад триста тисяч гривень внесків рядових працівників галузі.

На тимчасово окупованій території ці кошти йшли на фінансування фейкового утворення, яке брало активну участь в організації та проведенні антиукраїнських акцій. За це керівник профспілки отримала високу посаду у "профільному міністерстві "ЛНР".

Правоохоронці перекрили цей канал фінансування терористичної організації та запобігли зняттю майже 800 тисяч гривень з рахунку профспілки. Завдяки реагуванню СБ України було також припинено перерахування внесків первинними профспілковими організаціями Луганщини та ініційовано зміну керівництва.