ГПУ розслідує незаконне виведення 535 мільйонів доларів з “Дельта Банку”. Можливо, за участі НБУ

DOLLЯк повідомляє видання Finbalance з посиланням на матеріали досудового розслідування у кримінальному провадженні №12014100000000703, слідчим відділом управління Генеральної прокуратури з розслідування корупційних злочинів, скоєних службовими особами, які займають особливо відповідальне становище, проводиться розслідування за фактами незаконного заволодіння і розтрати службовими особами АТ "Дельта Банк" у співучасті з службовими особами Національного банку України, Державної іпотечної установи та іншими посадовцями державних коштів в особливо великих розмірах, ухилення від сплати податків та легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, вчинених в особливо великому розмірі.

За ствердженням Finbalance, досудовим розслідуванням встановлено, що "Дельта Банк" упродовж 2014 року одержав від НБУ рефінансування в обсягах близько 10 мільярдів гривень. При цьому за 4,1 мільярди гривень з числа вказаних коштів "Дельта Банк" упродовж 2014 року придбав 535,3 мільйони доларів. Ці кошти були перераховані з рахунків 12 пов`язаних між собою українських суб`єктів господарювання, товариств, окремих службових осіб, які є співробітниками АТ "Дельта Банк", за кордон, нібито на виконання раніше укладених договорів.

Finbalance

Довідка "Ні корупції!"

Як повідомляли ЗМІ, Генпрокуратура раніше заявляла про намір здійснити позапланову перевірку "Дельта Банку" на предмет фіктивних договорів на 4,1 мільярди гривень.

Зокрема, інформагентство "Інтерфакс" 21 липня 2015 року інформувало, що Печерський районний суд міста Київ дозволив Генеральній прокуратурі України здійснити позапланову виїзну ревізію діяльності АТ "Дельта Банк" (Київ) у зв'язку з укладенням договорів з ознаками фіктивності на кошти, виділені як рефінансування Національним банком України у розмірі 4,1 млрд грн.

Згідно з держреєстром судових рішень, відповідне рішення суду ухвалено 1 липня 2015 року, стверджував "Інтерфакс".

Як повідомлялося в держреєстрі судових рішень, під час досудового розслідування Генпрокуратурою було встановлено, що протягом 2014 року банк отримав від НБУ рефінансування на 10 млрд гривень, "з яких 4,1 мільярди спрямовано на придбання $535,3 мільйонів і перерахування їх за кордон в інтересах 12 пов'язаних між собою українських компаній, окремі особи яких є і працівниками банку", писав "Інтерфакс".

"Договори, укладені з цими компаніями, містять ознаки фіктивності та спрямовані на розкрадання коштів, отриманих у порядку рефінансування від НБУ", - йшлося в повідомленні.

Як інформувало наше видання у березні 2015 року, глава Нацбанку Валерія Гонтарева заявляла, що визнаний неплатоспроможним "Дельта Банк" не повернув НБУ 4 мільярди гривень кредиту рефінансування.

При цьому вона додала, що вже неплатоспроможний "Дельта банк" потребував докапіталізації приблизно на 22 мільярди гривень.

PS. "Дельта Банк" засновано у 2006 році. Його найбільшими акціонерами на початок 2015 року були Микола Лагун (70,6059%) та Cargill Financial Services International, Inc. (29,3941%). Згідно з даними Нацбанку України, на 1 січня 2015 року за розміром загальних активів "Дельта Банк" посідав четверте місце (60,303 мільярди гривень) серед 158 існуючих в країні банків.