Черкаські річки можуть стати Летою для бюджетних коштів

cherkasy_zolotonosh-river_00Більше десятка років у центрі уваги екологів дві річки-притоки Дніпра - Суха Згар та Золотоношка у Черкаській області. Протягом 20 років їх забруднювали зливами із місцевих очисних споруд та довколишніх підприємств, жодного разу не чистили. Концентрація забруднювальних речовин у них, за даними Департаменту екології, вища норми більше, ніж у 100 разів. 5 млн. грн. з держбюджету на усунення еколиха виділили ще минулого літа. Про що вже писав «Ні корупції».

Втім, на стані водойм це ніяк не позначилося. І ось аж із середини грудня таки почали чистку русел цих двох річок. Громадськість поставила під сумнів благі наміри владців. Тому керівництво району організувало показовий виїзд для черкаських журналістів. Щоб наочно переконати у тому, що державні гроші підуть за призначенням.

cherkasy_zolotonosh-river_01
Роботи розпочали так пізно, тому що весь цей час чекали-готували проектно-кошторисну документацію, пояснює Олександр Лісовий, голова Золотоніської РДА. Отримали документи у листопаді. Через брак часу до кінця фінансового року, каже чиновник, відкинули тендери та пішли на відкриту торговельну процедуру. У ній перемогла київська компанія ПрАТ «Магік», бо, як каже Олександр Лісовий, місцеві відмовилися чистити водойми за такий короткий термін. У свою чергу «Магік» як генерельний підрядник найняла місцевих виконавців. За словами президента компанії Геннадія Мучника, уже прочищено майже 4,5 км русел річок. На що пішло маже 1,5 млн грн.

cherkasy_zolotonosh-river_11

Щоб звільнити від мулу та нечистот 17 км річки Суха Згар і 30 км Золотоношки, п’яти мільйонів не вистачить. Загальна вартість робіт, передбачена проектно-кошторисною документацією, кажуть владці, становить майже 15 млн. грн. Втім, вже зрозуміло, що і цих коштів може бути недостатньо. Бо, як зазначає генпідрядник, уже на даному етапі у роботі намітилися корегування.

«У нас виявилися коректування проекту. Тому, що річка проходить через заказник. Буде прийматися рішення, чи робити обвід річки, чи просіку рубати і через ліс пройти», - каже Геннадій Мучник президент компанії ПрАТ «Магік».
В райдержадміністрації запевняють, що виділені п’ять мільйонів гривень освоять до початку весни.

cherkasy_zolotonosh-river_03
«Чому ми спішимо зробити ці роботи до весни: для того, щоб як піде таяння снігів, щоб ці канали прочистить. Бо ви чуєте, який запах. Ну це ще не так страшно. Бо з липня цей канал перекритий», - пояснює Олександр Лісовий голова Золотоніської РДА

cherkasy_zolotonosh-river_10
Утім, якщо русла таки очистять, екопитання не буде знятим. Адже, як повідомляв у своїх попередніх публікаціях «Ні корупції»,   очисні споруди досі  не працюють як слід.