У Києві в 2015 році до відповідальності за корупцію притягнули 41 держслужбовця

gazeta.ua

gazeta.ua

Торік 41 держслужбовця викрито у корупційних злочинах і притягнуто до відповідальності. Серед них 12 посадових осіб районних адміністрацій та комунальних підприємств міста, працівники контролюючих органів і правоохоронці (31 особа).

Про це повідомила прес-служба столичної прокуратури.

Серед останніх виявлених випадків корупційних правопорушень заступник прокурора міста навів факт вимагання 500 тис грн. хабара керівником столичного комунального підприємства за неперешкоджання проведенню новорічного ярмарку.

За словами заступника прокурора міста Києва Анатолія Коржа, причетними до зазначеної категорії злочинів є державні службовці всіх рангів і категорій (41 залучений), серед яких 12 посадових осіб районних адміністрацій та комунальних підприємств міста, працівники контролюючих органів і правоохоронці (31 особа).

Всього правоохоронними органами міста протягом минулого року відкрито 104 кримінальних виробництва за фактами корупційних правопорушень, скоєних державними службовцями, правоохоронними органами та іншими суб'єктами даної категорії злочинів. Викриття багатьох фактів злочинних проявів відбулося завдяки спільним узгодженим діям органів влади та прокуратури.

Корж, зокрема, зазначив, що за результатами розслідувань зазначених виробництв до суду направлено 77 обвинувальних актів, з яких 3 - за фактами вчинення злочинів у земельній та природоохоронній сферах, 4 - у сфері освіти і по 5 у сферах охорони здоров'я, транспорту, бюджетної, кредитно-фінансовій та інших.

Загалом за результатами вжитих торік заходів забезпечено відшкодування 12 млн грн. збитків, заподіяних корупційними злочинами. Заарештовано й вилучено майно корупціонерів майже на 14 млн грн., пред'явлено позови на 14,7 млн грн.