Суд залишив на волі двох майорів-хабарників

vkksu.gov.ua

vkksu.gov.ua

Два майора міліції, які пообіцяли за хабар у тисячу доларів закрити кримінальну справу про крадіжку, так і не понесли тюремного покарання, про це повідомляє «Перша інстанція».

Як стало відомо з рішення Апеляційного суду Чернігівської області, на лаві підсудних опинилися двоє: оперуповноважений Держслужби по боротьбі з економічною злочинністю лінійного відділу на станції Дарниця Південно-Західної залізниці (МВС), а також начальник лінійного пункту на станції Горностаївка.

Останній входив до групи розслідування крадіжки 15 літрів дизельного палива - виконував слідчі дії, в ході яких у нього і його спільника - другого підсудного - з'явилася ідея про легкий заробіток.

За змовою між ними, оперуповноважений Держслужби по боротьбі з економічною злочинністю зустрівся з батьком підозрюваного у крадіжці дизпалива і зажадав хабар у 1 тис. Доларів за закриття кримінального провадження. Міліціонер запевнив співрозмовника у своїх можливостях вплинути на слідчого.

Чоловік пішов на ці умови, передавши міліціонерам 15 тис грн Батько злодія отримав копію постанови про припинення кримінального провадження.

Хабарники були затримані і засуджені Деснянським райсудом Чернігова на чотири роки ув'язнення за обіцянку вплинути на результат розслідування (ч. 3 ст. 369 КК) із заміною покарання двома роками випробувального терміну.

У минулому грудні Апеляційний суд Чернігівської області переглянув вирок і перекваліфікував їх злочин в «пропозицію неправомірної вигоди службовій особі» і «шахрайство».

При цьому на долю корупціонерів це рішення не особливо вплинуло. Колегія апеляційного суду під головуванням Олександра Щербакова лише частково задовольнила скаргу прокурора, який просив для міліціонера більш суворе покарання.

За новим вироком, чотири роки позбавлення волі корупціонерам знову замінили на два роки випробувального терміну. Правда, міліціонерів позбавили звань «майор міліції».