Суд над колишнім головою ДСНС Бочковським і його заступником знову перенесли

Арешт С.Бочковського на засіданні Кабміну. Фото УНІАН

Арешт С.Бочковського на засіданні Кабміну. Фото УНІАН

Суд щодо колишнього голови Держслужби з надзвичайних ситуацій Сергія Бочковського та його заступника Василя Стоєцького, яких звинувачують у хабарництві і зловживанні службовим становищем, перенесли на 9 лютого 2016 року, повідомляє "Українська правда".

"Склад суду неповний. Один суддя з колегії не може взяти участі в засіданні у зв'язку з тим, що перебуває у щорічній черговій відпустці", - оголосила секретар Шевченківського райсуду Києва.

Водночас вона не уточнила, хто саме з суддів не з'явився на засідання.

Як відомо, попереднього разу на суд не з'явилися захисники Стоєцького, через що суд також переносили.

"Українська правда"

Довідка "Ні корупції!"

Як ми повідомляли, у жовтні 2015 року Головне слідче управління Міністерства внутрішніх справ України завершило досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо екс-голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій Сергія Бочковського.

Так, Бочковскому інкримінували вимагання неправомірної вигоди особою, яка займає особливо відповідальне становище, у чотирьох осіб та вчинення службових підроблень, а також зловживання владою з метою надання неправомірної вигоди юридичній особі.

"Дії екс-голови ДержНС були кваліфіковані слідчими за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди посадовою особою), ч. 2 ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем) і ч. 1 ст. 366 (Службова підробка) Кримінального кодексу України”, – йшлося в повідомленні.

Також у прес-службі МВС нагадали, що слідчими здійснювалося досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою заступника голови ДержНС Василя Стоєцького у вимаганні у двох осіб неправомірної вигоди особою, яка займає особливо відповідальне становище, та у зловживанні владою з метою надання неправомірної вигоди юрособі.

Зазначалося, що відповідальність за такі діяння передбачена ч. 4 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди посадовою особою) і ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України. При цьому дії екс-чиновників спричинили збитки державі на суму понад 6 млн. грн.

Повідомлялося також, що 2 жовтня 2015 року за дорученням прокурора матеріали кримінального провадження відкрито стороні захисту, потерпілим, представнику цивільного позивача.

25 березня 2015 року керівники ДержНС Сергій Бочковський і Василь Стоєцький були затримані на засіданні Кабінету міністрів та вивезені з будівлі уряду для проведення слідчих дій. Їм інкримінували організацію схеми із закупівлі палива за завищеною ціною у фірм "Юкойл" та "Альянс". Того ж дня Кабмін звільнив їх з займаних посад.

28 березня 2015 року Печерський районний суд Києва заарештував Бочковського і Стоєцького на 2 місяці з можливістю виходу під заставу у розмірі 1 млн 182 тис. грн.

1 квітня 2015 року Бочковський і Стоєцький внесли заставу та вийшли із СІЗО. А 27 липня стало відомо, що Печерський райсуд продовжив арешт Бочковського і Стоєцького до 26 вересня.

Раніше повідомлялося, що Бочковського та його заступника Стоєцкого підозрюють у розкраданні понад 6,5 млн. грн.