На Донеччині керівники кількох підприємств працювали на себе, не сплачуючи податки

PODATKIСпівробітники Служби безпеки України викрили факти ухилення від податків на мільйони гривень підприємствами, розташованими у районі проведення Антитерористичної операції.

Так, на Донеччині керівництво одного з краматорських заводів для ухилення від сплати податку на додану вартість уклало низку безтоварних угод з фіктивними підприємствами, повідомляє прес-центр СБУ.

Бізнесмени також штучно занизили вартість продукції, яка підлягає оподаткуванню. У результаті державний бюджет недоотримав 2,3 мільйони обов’язкових відрахувань.

Відкрито кримінальне провадження за ч.3 та ч. 4 ст. 212 Кримінального кодексу України. Під час досудового розслідування керівництво вже повернуло до державного бюджету один мільйон двісті тисяч гривень.

Співробітники спецслужби у тій же Донецькій області спільно з військовою прокуратурою викрили схему розтрати коштів одним з державних підприємств харчової промисловості.

Посадовці держпідприємства скористалися послугами комерційних структур, які "допомагають" ухилитися від сплати податків та зборів до бюджету. На підставі удаваних угод службовці перерахували дев’ять мільйонів гривень на рахунки фіктивних фірм.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України. Тривають невідкладні оперативно-слідчі дії для притягнення до відповідальності організаторів корупційної схеми.

Прес-центр СБУ