Кооператив “Лазурка”. Як вілла Льовочкіна під Ніццою привела до оборудки із Укртелекомом

Лазурка 1

Елітний закуток на Лазуровому узбережжі Франції. Поблизу вілли-музею баронеси Беатріси Ротшильд, у затишній бухті Середземного моря розкинулося містечко Сен Жан Кап Ферра.

Тут на відстані десятків метрів один від одного оселилися двоє бенефіціарів української корупції – Сергій Льовочкін та Дмитро Фірташ.

І якщо Фірташ формально ніколи не був на державній службі – хоча багато років плідно "співпрацює" з різними президентами та прем’єр-міністрами – то Льовочкін вже понад десять років є чиновником, а знайдена ним вілла не значиться у жодній декларації, - пише Сергій Лещенко в Українській правді.

Ритм життя та низька оплата праці слуг народу не дає Льовочкіну жодної легальної можливості заробляти на таку нерухомість. Напевно, тому будинок Льовочкіна на Сен Жан Кап Ферра оформлений через ланцюг підставних фірм із реєстрацією в Данії та Люксембурзі з використанням громадян Кіпру як номінальних директорів.

Але в ході розслідування незадекларованої нерухомості Льовочкіна під Ніццою  автор цих рядків вийшов на значно ширші горизонти викриттів. Зокрема, про його зв’язки з компанією, що в корупційний спосіб приватизувала "Укртелеком" у часи Януковича, а також з газовим посередником RosUkrEnergo, який виник на зламі корупційних інтересів України та Росії.

ІСТОРІЯ 1. САНКЦІЙНИЙ СПИСОК

Березень 2014 року. Через тиждень після падіння режиму Януковича Європейський Союз запровадив санкції проти найближчого оточення колишнього президента.

Мало хто навіть досі знає, в який спосіб формувався санкційний список ЄС. Як виявилося згодом, перелік "ворогів України" було складено не в Брюсселі, а в Києві. Рада Європейського Союзу лише затвердила те, що отримала від нової влади України.

Повний список осіб, на яких наклали міжнародні санкції, був підготовлений Генпрокуратурою України на чолі з Олегом Махніцьким та направлений Верховному представнику Євросоюзу Кетрін Ештон 3 березня 2014 року.

У списку було 18 прізвищ найближчого оточення Януковича. Через місяць він був доповнений ще чотирма особами, Генпрокуратура тоді направила другий лист до Євросоюзу.