Держпідприємство рекламує приватну офшорну компанію через урядовий сервіс

big_5094_16812Державне підприємство «Інформаційні судові системи» Державної судової адміністрації України через урядовий Кабінет електронних сервісів надсилає користувачам цього сервісу рекламу приватної системи електронних торгів Habid.

Зазначу, що Кабінет електронних сервісів на сайті Мінюсту використовується для пошуку інформації у державних реєстрах України, отримання документів з державних реєстрів Міністерства юстиції України в режимі on-line тощо. Тобто, якщо ви хоча б один раз скористалися послугами Кабінету електронних сервісів, то запросто можете стати щасливим отримувачем спамових рекламних листів від державних органів влади.

15 грудня минулого року такий рекламний лист отримала і я. У ньому ДП «Інформаційні судові системи» повідомляло про можливість скористатися послугами їхнього партнера – системи електронних торгів Habid, яка дозволяє проводити аукціонні торги в режимі реального часу.

«Розміщуючи інформацію про майно в системі, продавець отримує можливість продажу майна за збільшеною ціною, яка зростає в процесі перебігу аукціону», - повідомило держпідприємство, а також розповіло про перевари приватної системи електронних торгів: безкоштовна реєстрація як продавців, так і покупців; підтвердження серйозності намірів покупця щодо придбання майна сплатою гарантійного внеску; широке коло покупців як з України, так і з інших європейських країн; додаткова вартість продажу майна, створювана азартом покупців; можливість організації зберігання майна; можливість організації транспортування майна покупцеві.

Крім того, ДП «Інформаційні судові системи» в цьому ж листі пропонувало реєстрацію у приватній системі Habid.

1

2

3

Я вирішила поцікавитись співпрацею Державного підприємства «Інформаційні судові системи» з приватною системою електронних торгів Habid, про що направила відповідний запит до Державної судової адміністрації України. У відповіді зазначалось, що співпраця базується на підставі укладеного господарського договору між ДП і Habid від 23 жовтня 2015 року. Решта пунктів договору – комерційна таємниця, запевнили у Державній судовій адміністрації, посилаючись на Господарський та Цивільний кодекси України, а також на постанову Кабінету міністрів від 9 серпня 1993 року №611 «Про перелік відомостей, що не становлять комерційної таємниці».

4

5

Також у Державній судовій адміністрації України мені відмовили у наданні реєстраційних відомостей про партнера ДП «Інформаційні судові системи» Систему електронних торгів Habid (на сайті цієї системи жодних реєстраційний відомостей не зазначено – авт.) , пославшись на зовнішні загальнодоступні джерела. І цим фактично порушили закон, оскільки розпорядник інформації не має права відсилати запитувача шукати інформацію в зовнішніх загальнодоступних джерелах.

Зокрема, статтею 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації» визначено, що «відповідь розпорядника інформації про те, що інформація може бути одержана запитувачем із загальнодоступних джерел, або відповідь не по суті запиту вважається неправомірною відмовою в наданні інформації», про що вже писав «Ні корупції!» .

6

Згідно з безкоштовним пошуком відомостей у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань єдина фірма, що має схожу назву з Системою електронних торгів Habid, називається ТОВ «Хабід-Україна» і займається воно якраз діяльністю посередників у торгівлі товарами широкого асортименту; роздрібною торгівлею, що здійснюється фірмами поштового замовлення або через мережу Інтернет; іншою діяльністю у сфері інформаційних технологій і комп'ютерних систем; обробленням даних, розміщенням інформації на веб-вузлах і пов'язана з ними діяльність; веб-порталами та рекламними агентствами.

Розмір внеску до статутного фонду - 125 000 гривень. Керівником ТОВ «Хабід-Україна» з 2010 року є Наталя Олегівна Попова. Засновником виступає компанія, зареєстрована на Віргінських островах, що є офшорною зоною, а кінцевим бенефіціаром є Елісана Марія-Антуанетта Лабоне з острова Маге Республіки Сейшелли.

7
На моє запитання, на якій підставі держпідприємство «Інформаційні судові системи» рекламують свого партнера - приватну фірму Система електронних торгів через урядовий сервіс, у Державній судовій адміністрації України повідомили – не хочете отримувати такі рекламні повідомлення, відпишіться від розсилки.

8
Валентина Новицька, «Ні корупції!»