На Дніпропетровщині чиновники незаконно передали у користування 3 тисячі гектарів земельного запасу

Фото 4vlada.com

Фото 4vlada.com

Через те, що у 2012 році посадовці на Дніпропетровщині прийняли низку злочинних рішень, державі завдано збитків більше ніж на 3 мільйони гривень, а одне із комунальних підприємств, всупереч нормам законодавства, отримало в користування 3 тисячі гектарів земель запасу Широківського району.

Працівники Управління захисту економіки встановили, що підприємство створювалося спеціально для отримання цих земель, а його реєстрація відбулася за кілька місяців до виділення ділянок.

Всупереч нормам низки законів України, без погодження відповідних комісій, було зроблено висновки про погодження проектів землеустрою та у короткі терміни прийнято рішення та розпорядження про передачу земель запасу у постійне користування комунальному підприємству.

Таким чином, посадові особи порушили процедуру передачі землі в постійне користування і своїми діями завдали державі значних збитків.

Слідчим відділом відкрито кримінальне провадження за статтею 367 (Службова недбалість) Кримінального кодексу України, повідомляє Департамент захисту економіки Національної поліції України.

Довідка "Ні корупції!"
Земля залишається найбільшою цінністю України, а навколо її розподілу створюються розгалужені корупційні схеми.

Як ми повідомляли раніше, на Луганщині упродовж 2015 року посадові особи прийняли низку незаконних рішень, чим завдали державі збитків на 500 тисяч гривень, а кілька підприємств безпідставно отримали в оренду сотні гектарів земель запасу Кремінського району.

Працівники Управління захисту економіки Головного управління Нацполіції Луганщини встановили, що посадові особи управлінь Держгеокадастру та районної ради в Луганській області вигадали злочинну схему “заробітку”, в результаті понад 700 гектарів земель незаконно опинилися в оренді у низки приватних товариств.

Згідно з чинним законодавством у сфері землекористування, землі запасу можуть бути передані в оренду лише за умови проведення відкритих торгів. Нехтуючи встановленою процедурою надання земель в оренду, посадовці заздалегідь визначили коло суб’єктів господарювання – орендарів.

За інформацією, наданою нами раніше, керівник одного з державних підприємств підмовив жителя Черкащини дати понад один мільйон гривень хабара службовим особам Головного управління Держгеокадастру в Черкаській області за видачу дозвільних документів на оренду землі.

У жовтні 2015 року правоохоронці затримали також депутата Смілянської міської ради Черкаської області, який одержав 15 тисяч доларів США хабара, аби передати їх службовцям відділу Держгеокадастру в Черкаській області за організацію швидкого та безперешкодного погодження документації відведення земельної ділянки в оренду.

За інформацією “Ні корупції!”, черкаський чиновник із хабарем в 1 мільйон гривень побив всеукраїнський рекорд у системі Держгеокадастру, встановлений Костянтином Кухаровим – керівником Головного управління цього відомства у Полтавській області. 11 вересня його затримали співробітники Головного слідчого управління МВС України, Генеральної прокуратури та СБУ за хабар у 500 тисяч гривень. Півмільйона підприємливий посадовець вимагав за оформлення наказу про розробку проектної документації на земельні ділянки для ведення фермерського господарства. Ці гроші він і отримав за допомогою двох посередників.