Деканоідзе вимагає спростування від ГПУ, де заявили, що “беркутівці” пройшли переатестацію

Фото з сайту voronz.in.ua

Фото з сайту voronz.in.ua

Глава Національної поліції України Хатія Деканоідзе спростувала інформацію Генеральної прокуратури про проходження переатестації та зарахування на службу в Нацполіцію чотирьох співробітників "Беркута", причетних до злочинів проти Майдану, і вимагає негайного спростування "неправдивих відомостей".

За інформацією прес-служби Генпрокуратури, чотирьом екс-працівникам колишнього підрозділу "Беркут", які вже пройшли переатестацію, оголошено підозру у застосуванні насильства до учасників громадського руху "Автомайдан" під час Революції Гідності.

Також колишніх співробітників спецпідрозділу звинувачують у службових підробленнях рапортів та наданні завідомо неправдивих показань, поєднаних із обвинуваченням активістів у тяжких злочинах, на підставі яких їх було затримано, притягнуто до кримінальної відповідальності за нібито хуліганські дії та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

У ГПУ повідомили, що до суду вже внесли клопотання про відсторонення підозрюваних від посад та застосування до них запобіжних заходів у вигляді домашніх арештів.

У прес-службі Генпрокуратури також зазначили, що вищезгадані колишні "беркутівці" успішно пройшли переатестацію, а двоє з них отримали підвищення, ставши командирами відділень.

Однак, за інформацією Нацполіції, вищезазначені співробітники досі не проходили переатестації і не з'явилися на розгляд громадських комісій Національної поліції.

Вони дійсно проходили службу в лавах міліції, а зараз, після ліквідації міліції, продовжують значитися в лавах поліції, але черга переатестації до них ще не дійшла, і вони не можуть бути перепризначені на будь-які посади взагалі. "Комісії працюють абсолютно прозоро, переатестація йде під контролем представників Європейської комісії та агентства ICITAP Міністерства юстиції США", – пояснює Департамент комунікації Національної поліції України.

"Викликає здивування, що прес-служба Генеральної прокуратури поширює неправдиву інформацію про переатестацію, і таким чином дискредитує процес переатестації Національної поліції", – зазначила Деканоідзе.

Вона також повідомила, що Генпрокуратура не направляла Національній поліції ніяких офіційних запитів про чинний статус цих співробітників і, таким чином, не могла перевірити або отримати підтвердження своєї заяви. Тим не менш, дане повідомлення було опубліковано.

"Поширюючи неперевірену неправдиву інформацію про проведення переатестації та реформи Національної поліції, прес-служба Генпрокуратури підриває довіру до діяльності всіх правоохоронних органів і до реформ в державі в цілому. Я вимагаю негайного спростування недостовірної інформації з боку Генеральної прокуратури України", – заявила глава Нацполіції.

Департамент комунікації Національної поліції України