Аваков хоче знати, чи “вважати злочином” багатомільярдний протекціонізм на користь Григоришина

Костянтин Григоришин. Фото з сайта operkor.wordpress

Костянтин Григоришин. Фото з сайта operkor.wordpress

13 січня 2016 року на засіданні Кабінету міністрів України міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що необхідно роз’яснити ситуацію із протекціоністськими діями на адресу компанії "Запоріжтрансформатор".

"Я звертаюся до Міністра енергетики та вугільної промисловості України Володимира Демчишина, щоб ми відреагували на виступи в пресі щодо рішень, прийнятих в кінці минулого року – стосовно протекціоністських дій на адресу компанії "Запоріжтрансформатор", коли на 2 мільярди гривень були змінені умови на користь Григоришина. Я не знаю, чи є тут вся правда чи є деякі перебільшення ... Вважаю: так, як це виглядає, це, можливо, злочин", – заявив очільник відомства, на якого посилається сайт МВС.

Напередодні у ЗМІ з’явилися повідомлення, що "Укренерго" в грудні внесла зміни до тендерних умов, згідно з якими перевагу матимуть постачальники, які зможуть відмовитися від передоплати при закупівлі 22 одиниць трансформаторного обладнання.

Раніше АМКУ зупинив тендер "Укренерго" із закупівлі трансформаторів за скаргою "Запоріжтрансформатора", інформує МВС.

Довідка "Ні корупції!"
Як повідомляють сьогодні ЗМІ, російський олігарх Костянтин Григоришин знову в центрі всеукраїнського скандалу на мільярди гривень.

Суть справи в тому, що на державному тендері із закупівлі трансформаторів за кілька днів до подачі цінових пропозицій були скасовані авансові платежі по майбутнім контрактам, які вже знаходяться на рахунках "Укренерго", інформують "Українські новини".

На думку колишнього члена Нацкомісії з регулювання ринку енергетики і комунальних послуг Андрія Геруса, скасування авансів на руку підприємству "Запоріжтрансформатор", яким володіє російський олігарх Костянтин Григоришин.

Як зазначає Герус, з п'яти компаній, які беруть участь у тендері, чотири - іноземні. Якщо немає частини передоплати зараз, то у зв'язку з невизначеністю з курсом гривні в другій половині 2016 року їхні ризики ростуть, а бажання перемогти в тендері - зменшується.

"Україна виглядає дико, коли в 2015 році тендерний процес йде за одними умовами, а за пару днів до подачі цінових пропозицій скасовують аванси за контрактом. "Запоріжтрансформатор", яким володіє Костянтин Григоришин, живе в Україні і в гривні, валютних ризиків менше. Якщо цим креативним ходом хотіли відлякати потенційних учасників тендерів, то потрапили в точку! Конкуренція знизиться - ціни зростуть", - написав він на своїй сторінці в Facebook.

На думку Геруса, дуже дивним є те, що "Укренерго", маючи на рахунках 2 мільярди гривень із суворим цільовим призначенням, які споживачі заплатили саме для авансів за трансформатори, раптом скасовує аванси, і тепер незрозуміло куди підуть ці гроші.

"Нинішній фінансовий директор"Укренерго" (як і більшість нинішніх керівників підприємства), раніше працював в структурах Григоришина. Мати лояльного фінансового директора дуже зручно, щоб знати точно, коли тобі зроблять платежі. Тоді як для інших учасників це велика таємниця і серйозні ризики", - заявив Герус.

PS.

Костянтин Григоришин  - російський олігарх, власник компанії "Енергетичний стандарт", чиї інтереси концентруються в галузях енергетики і машинобудування. Він володіє частиною акцій ПрАТ "Запоріжтрансформатор" (найбільший у Східній Європі завод з випуску трансформаторів), харківського турбінного заводу "Турбоатом", 11 обленерго, а також найбільшим річковим перевізником в Україні  -"Укррічфлотом", повідомляють "Українські новини".

Раніше ЗМІ також інформували, що Генеральна прокуратура України має у своєму розпорядженні матеріали про причетність російського бізнесмена Костянтина Григоришина до розкрадання 3 мільярдів доларів з допомогою махінацій на імпорт енергії українських АЕС.