Заступник директора тепломережі, спійманий на відкатах, відбувся штрафом

gazeta.ua

gazeta.ua

Визнання у своєму злочині дозволило зловмисникам уникнути тюремного ув'язнення. Про це пише «Перша інстанція».

На вимаганні попалися замдиректора запорізького Концерну «Міські теплові мережі» та його пособник, заступник технічного відділу тієї ж організації.

Виходячи з матеріалів досудового слідства, у березні 2015 року фірма «Родник-ЮТ» уклала з Концерном договір про надання послуг з планової повірки лічильників гарячої води в квартирах Шевченківського та Заводського районів Запоріжжя. Загальна вартість послуг за договором склала 380 тис грн.

На початку квітня замдиректора Концерну зажадав у представника фірми-постачальника виплачувати йому відкат у розмірі 10% від оплати за послуги. Він представив представнику фірми свого пособника, - заступника технічного відділу, - запропонувавши передавати гроші і вирішувати надалі всі питання через нього. Після переговорів, замдиректора погодився знизити розмір відкату до 7% від суми оплати.

У липні і вересні пособник зловмисника отримав від представника фірми «Родник-ЮТ» по 5000 грн. Гроші з другої виплати, помічені маркером, були вилучені у нього співробітниками СБУ.

Дії вимагача були кваліфіковані обвинуваченням за ч.1 ст. 368 КК України, а дії його пособника - за ч.5 ст.27 ч.1 ст.368 КК України.

Обидва злочинця визнали свою провину цілком і беззастережно. Взявши до уваги щире розкаяння і допомогу слідству, суд обрав мірою покарання штраф: 22000 гривень для організатора махінації і 18000 гривень для його пособника.