Посадовці за фіктивними документами “продали” сепаратистам прибутки української профспілки

GROSHIУ Луганській області співробітники Служби безпеки України припили діяльність фейкової профспілкової організації "ЛНР", яка привласнювала внески працівників з районів, підконтрольних українській владі.  

Як повідомляє СБУ, наприкінці 2014 року посадовці однієї з луганських обласних галузевих профспілок перереєстрували свою організацію на українській території. При цьому фізично чиновники профспілки залишилися на окупованій території і паралельно створили фейкову "ЛНР-івську" організацію.

Весь цей час рядові члени профспілки, які працювали у вільних районах Луганщини, продовжували сплачувати внески на рахунок, що контролювався псевдо-керівництвом.

Співробітники спецслужби встановили, що лише упродовж 2015 року з рахунків профспілки були зняті та готівкою вивезені до "ЛНР" понад триста тисяч гривень внесків рядових працівників галузі. На тимчасово окупованій території ці кошти йшли на фінансування фейкового утворення, яке брало активну участь в організації та проведенні антиукраїнських акцій. За це керівник профспілки отримала високу посаду у "профільному міністерстві ЛНР".

Правоохоронці перекрили цей канал фінансування терористичної організації та запобігли зняттю майже 800 тисяч гривень з рахунку профспілки. Завдяки реагуванню СБ України також припинено перерахування внесків первинними профспілковими організаціями Луганщини та ініційовано зміну керівництва.

 Правоохоронці вживають всіх необхідних заходів для притягнення зловмисників до кримінальної відповідальності.

Прес-центр СБУ