Яценюк запевняє, що не мав ніяких домовленостей з Коломойським

Арсеній Яценюк. Фото joinfo.ua

Арсеній Яценюк. Фото joinfo.ua

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк офіційно заперечує факт будь-яких домовленостей з олігархом Ігорем Коломойським після його звільнення з посади голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації. Про це йдеться у відповіді на запит, який Арсенію Яценюку та президенту України Петру Порошенку наприкінці 2015 року направляв народний депутат від БПП Мустафа Найєм.

Як передає "Корупція Інфо", на початку грудня 2015 року Ігор Коломойський в одному із інтерв'ю заявив, що умовою його звільнення з посади були домовленості, досягнуті між ним і його бізнес-партнером Геннадієм Боголюбовим – з одного боку, і президентом і прем'єр-міністром – з іншого.

За словами Ігоря Коломойського, домовленості складалися з трьох частин – економічних питань, політичних питань і так званих особистих питань. Бізнесмен стверджував, що деталі цієї домовленості були викладені в письмовому вигляді (дорожня карта), на базі яких була досягнута більш широка усна домовленість. Зокрема, Коломойський говормв, що документ окреслював деталі призначення голів державних корпорацій, а також роботи підконтрольних Ігорю Коломойському ЗМІ. Нібито, прем'єр і президент також надали гарантії непереслідування наступних осіб: Геннадія Корбана, Бориса Філатова, Святослава Олійника, Ігоря Палиці і екс-глави "Укртранснафти" Олександра Лазорка, якого у вересні 2015 МВС оголосило в розшук.

"Враховуючи політичний контекст цієї заяви, я звернувся з відповідними запитами до президента і прем'єр-міністра з вимогою підтвердити їх наявність і оприлюднити подробиці або спростувати", – зазначив Найєм.

За його словами, відповіді від Адміністрації президента він не отримав, а Яценюк у своїй відповіді стверджує, що таких домовленостей не було.

Відповідь А.Яценюка на запит М.Найєма

"Хто обманює, можна тільки здогадуватися. Дуже сподіваюся, що всі крапки над "і" розставить Ігор Коломойський, який збирався передати докази цих переговорів адвокатам Олександра Лазорка для отримання політичного притулку в Лондоні. У будь-якому випадку, оскільки ні прем'єр, ні президент до цього часу не подали до суду на Ігоря Коломойського за наклеп, дуже сподіваюся, що на цю справу звернуть увагу співробітники НАБУ", – резюмував Найєм.

"Корупція Інфо"