Мартиненко знову не з’явився на допит до НАБУ у справі “про 30 мільйонів франків хабарів”

Фото УНІАН

М.Мартиненко. Фото УНІАН

Колишній народний депутат (фракція "Народний фронт") Микола Мартиненко знову не з’явився на допит до Національного антикорупційного бюро. Про це повідомляють джерела "Української правди" в НАБУ.

Співрозмовник УП розповів, що Мартиненка чекали 11 січня 2016 року, але не зміг назвати причину відсутності екс-нардепа.

Як повідомляли ЗМІ, Національне антикорупційне бюро вже викликало на допит Мартиненка 29 грудня 2015 року, однак замість нього прийшов адвокат, який повідомив, що його підопічний захворів.

Раніше стало відомо, що Національне антикорупційне бюро розпочало розслідування за фактом одержання хабарів на суму 30 мільйонів франків при закупівлі НАЕК "Енергоатом" обладнання у чеського акціонерного товариства "Skoda JS".

Також НАБУ мало допитати Мартиненка у справі Одеського припортового заводу, інформує "Українська правда".

Довідка Ні корупції!"
Як ми повідомляли раніше, Антикорупційне бюро, відповідаючи на депутатське звернення нардепа Сергія Лещенка, інформувало, що 11 грудня 2015 року НАБУ внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато розслідування за фактом одержання 30 мільйонів франків хабарів при закупівлі НАЕК "Енергоатом" обладнання у чеського акціонерного товариства "Skoda JS".Заяву народного депутата про вчинення аналогічного кримінального порушення долучено до матеріалів кримінального порушення.

Крім того, Національне антикорупційне бюро розпочало розслідування стосовно службових осіб ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" за фактом закупівлі уранового концентрату в австрійського товариства "Steuermann" Investitions. Про це також сказано у відповіді НАБУ на депутатське звернення Сергія Лещенка.

"У НАБУ розглянуто Вашу заяву про внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом закупівлі ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" уранового концентрату в австрійського товариства "Steuermann" Investitions – und Handelsgesellschaft mbH", а також щодо можливої причетності до вказаного кримінального правопорушення нардепа Миколи Мартиненка", – йдеться у відповіді.

У НАБУ наголосили, що 11 грудня 2015 року було внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато розслідування стосовно службових осіб ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат".

Раніше "Українська правда" провела розслідування, у ході якого з’ясувалося, що соратник прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, народний депутат від "Народного фронту" Микола Мартиненко за рік міг заробити на продажі уранового концентрату близько 770 млн гривень.

Служба безпеки України в червні 2015 року відкрила кримінальну справу щодо звинувачення посадовців ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" і НАЕК "Енергоатом" у завданні державі збитку на 10 млн доларів.

За даними СБУ, посадовці ГЗК закупили в 2014 році урановий концентрат у спеціально створеної ними за кордоном комерційної структури за ціною 90 доларів/кг на загальну суму 18 млн доларів. Але в офіційній документації комбінату вартість купленого концентрату вже становила 138 доларів/кг. Надалі концентрат був реалізований "Енергоатому" за угодою на закупівлю вітчизняної продукції.

"Енергоатом" тоді заявив, що в 2014 році закуповував у СхідГЗК лише концентрат, виробником якого вказано це саме підприємство.

У квітні 2015 року глава Держфінінспекції Микола Гордієнко, відкритим текстом назвав Миколу Мартиненка "смотрящим" за “Енергоатомом", а прокуратура Швейцарії підтверджувала інформацію про те, що стосовно нардепа від "Народного фронту" Миколи Мартиненка з 2013 року ведеться кримінальне розслідування у справі про хабарництво.

Прес-секретар генпрокурора Швейцарії Анне Вегелін повідомляла, що прокуратура Швейцарії раніше "направила в Україну і Чехію запити про надання правової допомоги в розслідуванні кримінальної справи". Вона підтвердила, що справа проти громадянина  України  розслідується з 2013 року

Журналісти швейцарської газети Sonntags Zeitung з’ясували, що Мартиненко підозрюється в отриманні хабара в розмірі 30 мільйонів франків, які були заблоковані на рахунках в банку Hottinger в Швейцарії. Там керівництво фінустанови помітило підозрілі транзакції та поскаржилося правоохоронцям.

Чеське видання Novinky.cz написало, що депутату від "Народного фронту" Миколі Мартиненку загрожує штраф у 1 мільйон франків і 5 років в’язниці за отриманий хабар від Skoda JS.

Сам Мартиненко наявність цієї справи заперечував і стверджував, що його намагаються дискредитувати.