Реформи гальмують, а представники Януковича купують IT-бізнес в Україні – інтернет-ЗМІ

KLAVA2016-й починається з грандіозного скандалу, і це багатообіцяючий початок, переконує інтернет-видання "Фокус". Внесення "по-тихому" в бюджет країни поправки, що відкладає електронне декларування доходів чиновниками ще на рік, увійде в історію України, як і імена причетних до цього. "Фокус" вважає, що ситуація з поправкою виглядає гранично непрезентабельно і жорстоко б'є по владі, так чи інакше граючи на руку "вчорашнім".

Коментує дивну ситуацію з поправкою до закону і видання "Лівий берег", яке пише, що перші дні нового року подарували українцям приклад безперечної залежності політиків від громадської думки. Журналісти переконані, що закінчилися ті часи, коли якісь корупціонери заради себе або своїх дружків пропихували в закони будь-які зручні для них норми без будь-яких наслідків. Тепер уже одна тільки загроза наштовхнутися на гнів виборців –достатня причина, щоб політики з найсерйознішим виглядом відривалися від новорічних канікул, шукали винних і обіцяли все терміново виправити.

А ось дописувач "Української правди" наголошує, що за ухвалення скандальної бюджетної поправки мають відповідати не лише цапи-відбувайли, а й усі учасники схеми. Бо все залишиться по-старому, допоки учасники схем залишатимуться безкарними.

Про те, як представники Януковича знову купують IT-бізнес в Україні, розповідає сайт "Хвиля". Йдеться про купівлю найбільшого і надпотужного в Україні дата-центру "Парковий" екс-керівником Національної комісії регулювання зв’язку Петром Яцуком. Сума оборудки – 50 мільйонів доларів США. Видання переконує, що ця угода – фікція, за якою стоїть Янукович. І замість того, щоб передати круте обладнання "Паркового" на потреби армії, для підвищення обороноздатності України або хоча б забезпечити централізованою системою СБУ, Міністерство оборони та інші силові відомства, українські чиновники, найвірогідніше, взяли відкат за дозвіл фіктивного продажу "Паркового" фактичному представнику Януковича. Тому ділки з подібними "заслугами" у будь-якій інший демократичній країні давно б сиділи у в'язниці, а не купували дата-центри, переконує дописувач сайту "Хвиля".

Радіо "Свобода"