Пожертвувати Шокіним та кількома топ-корупціонерами доведеться владі у 2016-му – Аслунд

KORR-STOP-1"Посадка" кількох топ-урядовців, чия причетність до корупції є загальновідомою – запорука стабільності в Україні у 2016 році. Про це йдеться у статті відомого економіста, експерта з української кризи Андерса Аслунда, яку опублікував сайт аналітичного центру "Атлантична рада" (США).

У публікації під назвою "10 підстав, які я маю для оптимізму щодо економіки України у 2016 році", Аслунд перераховує умови, які необхідно виконати для забезпечення зростання економіки.

  1. Правляча коаліція повинна триматись разом, принаймні "Блок Порошенка" та "Народний фронт". Вони також можуть отримувати підтримку від інших політичних сил у конкретних голосуваннях. Дострокових парламентських виборів слід уникати у 2016 році, і здається, що влада зацікавлена у цьому.
  2. Якщо коаліція виживе, владі доведеться реально взятись за боротьбу із корупцією. Це означає, що вона повинна пожертвувати кількома топ-урядовцями, які, очевидно, винні у корупції. Обрати, ким пожертвувати, влада може сама, але справжні винуватці повинні бути викриті, звільнені і покарані.
    3. Для боротьби з корупцією необхідно почати реформу ГПУ та судової системи. Це буде довга битва, але уряд більше не може уникати її.

Звільнення Шокіна також назвала важливим кроком до реальної боротьби із корупцією Ганна Тобурн, експерт аналітичного центру Hudson Institute. На її думку, саме звільнення голови ГПУ довело би українцям та світу, що влада реально вязалася за подолання корупції.

Голос Америки