На Луганщині посадовці вкрали мільйони гривень, направлених на відновлення регіону

Вилучені кошти. Фото прес-служби СБУ

Вилучені кошти. Фото прес-служби СБУ

Співробітники Служби безпеки України блокували схему розкрадання бюджетних коштів, виділених на будівництво та капітальний ремонт об’єктів транспортної та соціальної інфраструктури Луганщини, повідомляє прес-центр СБУ.

Відповідальні за цю сферу діяльності підприємства та установи уклали угоди на виконання робіт з низкою комерційних структур. Отримавши державні кошти, комерсанти створили кілька підконтрольних підприємств з ознаками фіктивності. На їх рахунки вони переводили гроші, отримані начебто за постачання будматеріалів та інші послуги. Потім кошти переводилися у готівку та привласнювалися зловмисниками.

Співробітники спецслужби спочатку затримали кур’єра, який перевозив для комерсантів понад півмільйона гривень. Під час проведення обшуків в офісах фірм, помешканнях та в автомобілях фігурантів справи правоохоронці вилучили готівку на суму майже мільйон гривень, велику кількість карток-ключів доступу до системи "клієнт-банк" інших підприємств, бухгалтерську документацію тощо.

Відкрито кримінальне провадження за ст. 190 та ст. 205 Кримінального кодексу України. На вилучені кошти накладено арешт.

Тривають оперативно-слідчі для встановлення розміру збитків, завданих державі цією оборудкою та перевіряються інші угоди підприємців, реалізація яких могла завдати шкоди держбюджету, повідомляє спецслужба.

Прес-центр СБУ