На Луганщині посадовці “обідрали” бюджет на мільйон гривень

VORПрацівники Управління захисту економіки Національної поліції України в Луганській області викрили факт злочинної діяльності посадових осіб одного з навчальних закладів регіону. Матеріали, отримані під час розбирання будівлі навчального закладу, за заниженими цінами продали під час аукціону. Загальна сума різниці вартості будівельних матеріалів складає мільйон гривень.

Було встановлено, що у 2009 році комісія навчального закладу визнала допоміжну навчально-виробничу будівлю такою, що підлягає списанню. В 2011 році надійшла згода на її списання, а в подальшому будівлю було розібрано.

Згідно Державних будівельних норм, вартість матеріальних ресурсів, отриманих від розбирання будівель, придатних до подальшого використання, визначається лише експертною оцінкою. Всупереч вимогам, комісія самостійно визначила їх вартість у 180 тисяч гривень.

У 2012 році навчальний заклад проводив публічні торги з продажу даного майна. На аукціоні одне із товариств придбало будівельні матеріали, отримані від розбирання, на загальну суму понад 180 тисяч гривень.

Проведеним співставленням ціни матеріальних цінностей, придбаних товариством у навчального закладу, із ціною, визначеною оцінювачем, встановлено, що загальна сума різниці становить мільйон гривень. Таким чином, внаслідок злочинних дій службових осіб навчального закладу, державі завдано матеріальних збитків на цю суму.

За фактом розтрати державного майна в особливо великих розмірах відкрито кримінальне провадження. Санкція статті 191 Кримінального кодексу України передбачає покарання у вигляді позбавленням волі на строк від 7-ми до 12-ти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років та з конфіскацією майна.

Працівники поліції Луганщини проводять слідчо-оперативні заходи, спрямовані на притягнення винних осіб до відповідальності.

Департамент захисту економіки Національної поліції України