Заміна вікон у 33 школах обійшлася державі в мільйон вкрадених гривень

VIKNOПосадовці райдержадміністрації всупереч Закону України "Про здійснення державних закупівель" уклали договори на заміну вікон у 33-х школах Новомосковського району на Дніпропетровщині без проведення обов’язкового тендеру. Окрім цього, названа вартість вікон удвічі перевищила ринкову, повідомляє Департамент захисту економіки
Національної поліції України.

За інформацією правоохоронців, наприкінці листопада 2015 року без проведення тендеру посадовці райдержадміністрації уклали з трьома підприємствами договори на заміну вікон на загальну суму понад 3 мільйони гривень.

В залежності від кількості шкіл, товариства отримали на свої рахунки частину грошей, зазначених у договорах. Загальна сума виділених з бюджету коштів складає майже 1,3 мільйони гривень.

Працівники Управління захисту економіки Національної поліції України в Дніпропетровській області також встановили, що ціна одного металопластикового вікна складає 12,5 тисяч гривень, що вдвічі більше за ринкову вартість.

Таким чином, своїми діями службові особи районної державної адміністрації завдали місцевому бюджету збитків на суму 900 тисяч гривень.

Правоохоронці при цьому зазначають: відповідно до Закону України "Про здійснення державних закупівель", у такому випадку мали обов’язково проводитися відкриті торги.

В рамках кримінального провадження, відкритого за статтею 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України, проводяться слідчо-оперативні заходи. Встановлюється коло осіб, які можуть бути причетні до скоєння цього правопорушення.

За зловживання владою посадовим особам загрожує покарання у вигляді арешту на строк до 6-ти місяців або обмеження волі на строк до 3-х років, або позбавлення волі на той самий строк з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років, із штрафом від 250 до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, інформує відомство.

Департамент захисту економіки Національної поліції України