У Сєвєродонецьку чиновникам не дозволили “обіграти” бюджет на мільйон гривень

ROZKRADANNYA-1Один із комунальних закладів міста Сєвєродонецьк на Луганщині влаштував тендер на закупівлю музичних інструментів. Згідно з умовами відкритих торгів, переможці мали отримати понад мільйон гривень з обласного бюджету. Однак працівники Управління захисту економіки Нацполіції встановили, що учасники тендеру порушили Закон України "Про здійснення державних закупівель".

Правоохоронці повідомляють, що перемогу, у підсумку, здобуло одне з трьох товариств-учасників тендеру. Однак пропозиції двох товариств не відповідали кваліфікаційним вимогам комітету з конкурсних торгів. Зокрема, учасники тендеру надали документи без нотаріального засвідчення, що протирічить нормам законодавства України.

Про виявлені правопорушення працівники Управління офіційно повідомили комітет комунального закладу, а у зв’язку з невідповідністю вимогам конкурсу прийнято рішення про відміну процедури закупівлі.

"Таким чином, працівники Управління захисту економіки Національної поліції в Луганській області не допустили незаконного виділення коштів з обласного бюджету на суму понад мільйон гривень", – інформує відомство.

Департамент захисту економіки Національної поліції України

Довідка "Ні корупції!"
Як ми повідомляли, наприкінці грудня 2015 року Верховна Рада України ухвалила Закон "Про публічні закупівлі", який забезпечує законодавче підґрунтя для наступного етапу реформи держзакупівель – повного переходу на електронні тендери.

"Сьогодні система електронних держзакупівель ProZorro працює в пілотному режимі – на допорогових закупівлях-тендерах (до 200 тисяч гривень для товарів та послуг і до 1,5 мільйона гривень для робіт). Але економія бюджетних коштів від її використання вже досягла майже 500 мільйонів гривень!", – інформувало Міністерство економічного розвитку і торгівлі України.

З ухваленням Закону "Про публічні закупівлі" позитивний ефект від використання ‪‎ProZorro‬ зросте до національного масштабу, стверджували чиновники Міністерства. За їх підрахунками, щорічна економія бюджетних витрат може сягнути 50 мільярдів гривень.

"Ми зробили ще один важливий крок у боротьбі з корупцією. Дякую депутатам, а також Максу Нефьодову і Айварасу Абромавичусу за ухвалений закон про держзакупівлі. Тепер всі публічні закупівлі відбуватимуться ProZorro!", – запевняв на своїй сторінці у Фейсбук президент України Петро Порошенко.