Районна податкова: парк Юрського періоду

original.jpegНа фоні відкритості чи, принаймні, вдаваної відкритості нової державної влади, а також існування законодавчого обов'язку усіх чиновників публічно декларувати своє майно, доходи та видатки, місцеві органи й досі демонструють свою «печерність» у цьому питанні, вперемішку жонглюючи законом і власним переконанням, що нІчого «будь-кому» звітувати, як вони живуть.

Отже, на запит «Ні корупції!» до Броварської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області з проханням надати копії декларацій керівників податкової, а також копії автобіографій, які податківці складають при зарахуванні на посаду, у Броварській ОДПІ відписали, що все це, виявляється, і досі конфіденційна інформація, яка не може поширюватися будь-кому без згоди осіб, які є фігурантами цієї інформації.

7
Водночас податківці чітко відписали, що, якщо таки хочете подивитись на автобіографічні дані, то дивіться їх на офіційному сайті ДФС, чим:

а) порушили закон, оскільки розпорядники не мають права відсилати запитувача шукати інформацію в зовнішніх загальнодоступних джерелах, про що вже писав «Ні корупції!» ,

б) на офіційному сайті ДФС жодного рядка з автобіографічної інформації про керівників Броварської ОДПІ немає.

На що «Ні корупції!» направив другий запит до Броварської ОДПІ з проханням уточнити місцезнаходження цієї інформації, інакше попередня відповідь броварських податківців буде розцінюватись як свідоме введення в оману запитувача інформації її розпорядником. Інакше кажучи, якщо податківці не підтвердять місцезнаходження автобіографічних відомостей про своїх керівників на сайті ДФС, це означатиме, що вони збрехали в офіційній відповіді.

І знаєте, як викрутилися броварські податківці? Вони направили запит в ДФС, щоб їм там розповіли, де на сайті знаходяться біографічні дані. Ось копія цього звернення.

9У випадку отримання відповіді з від ДФС броварські податківці пообіцяли проінформувати і запитувача. Одначе відповіді й досі немає, як і немає автобіографій керівників Броварської ОДПІ на сайті ДФС.

Копії декларацій керівників Броварської ОДПІ, які ми не отримали від районних податківців, ми отримали від ДФС. Але також без автобіографій і навіть без пояснень, чому відповідь надійшла без запитуваної інформації.

Зазначу, що метою цього розслідування було бажання не скільки отримати самі декларації районних податківців (оскільки вони є у відкритому доступі, і їх запросто можна переглянути будь-кому, з огляду на це, тим більше здивувала позиція районних чиновників щось приховувати), скільки бажання співставити відомості з декларацій із автобіографічними даними керівників районної прокуратури столичної області. Щоб зрозуміти, чи могли чиновники купити своє майно офіційно чи, як у таких випадках часто буває, у них просто багаті батьки, дружини, друзі, родичі чи вони знайшли скарб…

Поясню на конкретному прикладі.

Біографічних зведених даних про нинішнього очільника Броварської районної прокуратури  немає. У відкритих джерелах є лише інформація, що він відносно молодий і до нинішньої посади встиг поспрацювати на Оболоні і у Вишгороді. Таким чином, Письменний спочатку навчався на податківця, а потім весь час працював податківцем. А податківці – це такі люди, як на свою офіційну зарплату супер розкошів не зароблять.

А от і ні. Офіційна декларація Письменного вщент розбиває цю теорію і наочно демонструє, що навіть родина податківця, який отримує досить скромну зарплату, може мати 7 земельних наділів, а також 11 транспортних засобів, не рахуючи житла.

1

2

3

4

 

І це все, як кажуть, на чесно зароблені гроші.

Водночас люстрацію Письменний успішно пройшов, про що отримав відповідну довідку.

5

6
Валентина Новицька, «Ні корупції!»