Печерський райсуд Києва не зміг взятися за справу “діамантових прокурорів”

На передньому плані – Петруненко і Корнієць. Фото УНІАН

На передньому плані – Петруненко і Корнієць. Фото УНІАН

Автоматизована система розподілу справ між суддями Печерського районного суду Києва не змогла визначити колегію суддів, яка мала б повноваження розглядати кримінальне провадження за звинуваченням у посадових злочинах колишнього заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця, заступника начальника Головного слідчого управління ГПУ Володимира Шапакіна і громадянина Валерія Гібаленка.

Про це повідомив адвокат Корнійця Віктор Петруненко, посилаючись на відповідний документ, одержаний ним з Печерського райсуду Києва.

"Виходячи з документа, автоматизована система суду не змогла визначити склад колегії суддів з загального складу суду у кількості 37 осіб, або через відсутність у того чи іншого судді відповідної професійної підготовки, яка дозволяла б брати участь у такій спеціалізованій справі, до якої відноситься справа Корнійця-Шапакіна, або через перебування окремих суддів у відпустці, або через те, що окремі судді вже розглядали відповідне кримінальне провадження", - зазначив адвокат.

Таким чином, зазначив він, у відповідності з чинним законодавством голова Печерського районного суду зобов'язаний передати до Апеляційного суду Києва вказане кримінальне провадження для визначення його підсудності, тобто суду, який міг би взяти його на розгляд.

Як повідомляли ЗМІ, Корнієць і Шапакін були затримані в результаті спільної спецоперації ГПУ і СБУ 5 липня 2015 року. У затриманих вилучено близько 500 тисяч доларів і значну кількість ювелірних виробів, а також встановлено, що вони вступили в корупційний зговір і отримали хабар у розмірі 3 мільйони 150 тисяч гривень.

Обом затриманим повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 368 (одержання хабара) Кримінального кодексу України.

Печерський суд обрав Корнійцю запобіжний захід у вигляді арешту з правом внесення застави у розмірі 3,2 мільйона гривень. 31 липня 2015 року він вийшов з СІЗО після внесення застави.

21 жовтня 2015 року Печерський районний суд Києва розпочав розгляд питання про обрання Корнійцю нового запобіжного заходу, оскільки йому були пред'явлені нові підозри.

22 жовтня 2015 року суд обрав йому запобіжний захід у вигляді застави в 3 мільйони 45 тисяч гривень. 19 листопада Печерський райсуд Києва розглядав клопотання прокуратури про взяття під варту Корнійця за невнесення ним застави в обумовлені законом терміни за другою частиною обвинувачення. Суд тоді не задовольнив клопотання прокуратури про арешт Корнійця.

У прокуратурі заявили, що продовжать збирати докази і в разі необхідності знову звернуться до суду з метою арешту Корнійця.

4 січня 2016 року Генпрокуратура передала справу "діамантових прокурорів" в Печерський райсуд Києва.

УНІАН