На Чернігівщині сільского голову спіймали на хабарі у 2 тисячі гривень

Під час затримання хабарника. Фото УЗЕ НП України

Під час затримання хабарника. Фото УЗЕ НП України

За укладання договору підряду з очищення земельних ділянок від насаджень голова однієї із сільрад на Чернігівщині вимагав неправомірну вигоду. 4 січня 2016 року працівники Управління захисту економіки Національної поліції України в Чернігівській області затримали хабарника.

Правоохоронці повідомляють, що до них звернувся місцевий підприємець із заявою.

Бізнесмен розповів, що посадовець вимагає за укладання договору грошові кошти. Мовляв, лише у разі внесення ним "обов'язкового платежу" сільрада укладе договір підряду на виконання робіт з очищення земельних ділянок від стихійно-самостійних насаджень на території селища.

Спочатку голова сільради вимагав від бізнесмена 5 тисяч гривень, однак потім погодився на 2 тисячі.

Працівники УЗЕ спільно з працівниками СБУ та слідчого управління Чернігівщини затримали здирника в момент одержання ним неправомірної вигоди, у нього вилучено отримані кошти у сумі 2 тисяч гривень.

В рамках кримінального провадження, відкритого за ч.3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України проводяться слідчо-оперативні заходи, спрямовані на встановлення додаткових фактів вимагання посадовцем грошових коштів.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років, з конфіскацією майна та зі спеціальною конфіскацією.

Департамент захисту економіки Національної поліції України