Аваков пропонує на три місяці зупинити роботу судів, бо вони не хочуть реформуватися

Арсен Аваков. Фото Reuters

Арсен Аваков. Фото Reuters

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков вважає, що в Україні треба негайно формувати нову судову система, а нині існуючі суди "зачинити" на три місяці. Про це міністр написав на своїй сторінці в Facebook.

"Жодна реформа МВС і поліції (ми її правильно, хоч і болісно, ​​але проводимо і проведемо!) – не допоможе змінити реальний стан речей у правоохоронній сфері. Без радикальної зміни в системі прокуратури та судів, зміни рівня довіри людей до прокуратури і судів - нічого не вийде! Всі недавні закони і проекти змін до законів стосовно суддів, на мою думку – на жаль, напівзаходи – які не поміняють нічого! Зокрема і останній конституційний проект", – переконаний Аваков.

Він зазначає, що необхідно повернутися до радикального проекту, на якому наполягав свого часу "Народний фронт", але не отримав підтримки.

"Тоді йшлося про повну заміну суддівського корпусу. Повне перезавантаження – з новим набором, професійним конкурсом і реальною зовнішньою атестацією нинішнього суддівського корпусу. Пропонувалося вибудовувати нові суди паралельно, поки старі будуть працювати. Я ж прихильник ще більш жорсткого процесу. Ніхто, перепрошую, не помре – і всі зрозуміють і погодяться, якщо в країні не буде функціонувати судове правосуддя протягом трьох місяців формування нових судів", - написав міністр.

Аваков висловлює думку: якщо люди будуть розуміти, що відбувається процес реальних змін і очищення, то "погодяться потерпіти".

"Прийняти всі необхідні законодавчі акти на перехідний період – від продовження процесуальних строків до порядку розгляду справ і – амба – локаут! – перезавантаження на три місяці. Всі пішли на конкурс – прийде новий суд!", - зазначив глава МВС.

"Корупція Інфо"